Євген Миколаюк: «Готові брати нові вершини»

 

На IV Європейських студентських іграх у Коїмбрі (Португалія) команда Київського університету ім. Бориса Грінченка здобула не тільки «бронзу» футбольного турніру. Є в активі «грінченківців» й індивідуальна нагорода. Капітан команди Євген Миколаюк отримав приз найкращого гравця турніру. Саме йому і були адресовані кілька запитань:

- Євгене, як гравці та тренерський штаб команди оцінюють здобуту «бронзу» у Коїмбрі?

- Насправді, думка про те, що ми могли виграти турнір не залишає усіх і зараз. Ми розуміли це ще під час турніру, граючи на рівних з командами, які вважалися фаворитами. Але у той же час треба реально дивитися на речі. Наша команда взагалі вперше брала участь у міжнародних змаганнях. Як ми бачимо, вирішальним став час, який був відведений на відпочинок. Між чвертьфіналом та півфіналом у нас була лише ніч. А у нашого суперника із Росії – доба. Нам елементарно забракло сил зіграти краще з росіянами. Але результатом усі задоволені. Ми третій Університет у Європі – це супер! Готові брати нові вершини.

- Якщо брати загалом шість ігор команди «КУБГ» на турнірі, яку, на твій погляд, можна назвати найвдалішою, і яку – навпаки?

- Безсумнівно, найкращу гру ми провели з французькими студентами Університету Руан в 1/4 фіналу. Дуже технічна і сильна команда, у складі якої грали навіть професійні футболісти. Ми були дуже раді, що здолали цей бар’єр. А найгірша – це гра з росіянами, де ми зазнали єдиної поразки на турнірі. Але найгіршу її вважаю лише тому, що нас не вистачило на другий тайм. Про причину я вже розповідав.   

- На цьому турнірі «грінченківці» забили лише 4 голи у 6 матчах. Як це можеш прокоментувати?

- Коли приїхали у Коїмбру та дізналися про те, що тривалість тайму складатиме 35 хвилин, головне завдання, яке перед нами поставив тренерський штаб, грати «на нуль». Тобто, ми намагалися більше уваги приділяти захисту, адже у випадку голу у власні ворота, часу відігратися було обмаль. У той же час ми забили чотири голи, проти трьох пропущених. Тож, в нападі ніби зіграли непогано.

- Так, і три з чотирьох м’ячів на свій рахунок записав Владислав Коба. Як вважаєш, він заслуговує бути відзначеним якось окремо?

- Влад – молодець! Він блискуче виконав свої функції на полі. Як справжній нападник він відчуває момент голу. Але ми – одна команда, єдиний механізм. Виграємо та програємо разом. Граємо на результат разом. Влад – нападник і команда грає на нього. Якщо команда перемагає, усі заслуговують на похвалу.

- Було б цікаво дізнатися твоєї думки щодо рівня команд на турнірі, а також організації змагань? Чим запам’яталася Коїмбра?

- На мій погляд, більшість команд були приблизно однакового рівня. З усіма ми грали на максимумі власних можливостей. Щодо організації змагань, то у цьому питанні безперечно можу поставити найвищу оцінку. Коїмбра – дуже красиве місто, схоже на Львів. На жаль, здебільшого ми бачили його з вікна автобуса, адже ігри у нас були майже кожен день. Вдалося нам побувати на березі Атлантичного океану, але вода в ньому дуже прохолодна. Взагалі від Португалії залишилися лише приємні враження.

- Отже, дві вершини у цьому році команда «КУБГ» змогла взяти: «золото» чемпіонату Києва серед студентів, та «бронзу» у Португалії. Що далі?

- У першу чергу нам треба тепер тримати цю високу планку, що ми і будемо робити. Це найголовне! Сподіваємось, що восени візьмимо старт у чемпіонаті України серед ЗВО. Ми хочемо грати, але рішення за керівництвом вишу. Також наша команда виборола путівку на майбутній чемпіонат світу серед студентів, який має відбутися у Китаї цього року. Це ще один виклик для команди «КУБГ».

- І на останок одне особисте запитання: організатори змагань визнали тебе найкращим гравцем турніру. Що означає для тебе ця нагорода?

- Звичайно, приємно було дізнатися, що ти кращий футболіст серед 15 команд, у складах яких грало приблизно 250 студентів. Але найголовне – не зупинятися на досягнутому, продовжити підвищувати власну майстерність. А ще хотів би подякувати команді та головному тренерові Сергію Швецю. Без них я не отримав би цей приз. 

 

 
31 липня 2018

 313 переглядів

 
 
123123