Історія ФАСК


   ФУТБОЛЬНА АСОЦІАЦІЯ СТУДЕНТІВ МІСТА КИЄВА (ФАСК) була заснована у 1999 році,  як громадська організація, яка мала на меті сприяти розвитку та розбудові студентського футболу в м. Києві. На той час у столиці України не існувало сформованої футбольної спілки, яка займалася б організацією змагань серед студентів. Відсутність студентських футбольних колективів та ігрової практики стали причиною невдалих виступів збірної команди на Всеукраїнських Універсіадах.

   Лише в травні 1999 року збірна м. Києва змогла увійти у першу трійку  команд та здобути третє місце на ІV Всеукраїнській Універсіаді студентів. Після такого успіху виникла ідея консолідованої організації студентських футбольних змагань у місті Києві. Ініціаторами створення організації, яка б керувала  процесом залучення студентських команд до участі у футбольних змаганнях, стали завідувач кафедрою фізичного виховання Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України Гринь А.Р. та старший викладач цієї ж академії Первушкін О.А. Керуючись бажанням популяризувати студентський футбол, на базі Академії у співробітництві з Київським міським управлінням з фізичної культури і спорту МОН України у листопаді 1999 року була заснована Футбольна асоціація студентів м. Києва.

                           Збірна команда м. Києва з футболу - Бронзовий призер IV літньої Універсіади України                                  м. Харків, 6-12 травня 1999 р.

   Починаючи з 2000 року збірна команда ФАСК розпочала свої виступи в офіційних Міжнародних та Всеукраїнських змаганнях серед студентів. Вже у 2000 році наші футболісти, виступаючи на найбільшому міжнародному турнірі в м. Гронінгем (Нідерланди) серед 24 кращих студентських команд Європи, здобули перемогу та зайняли перше місце, не залишивши шансів команді Польщі у фіналі змагань (результат зустрічі - 2:0 на користь українців).

              Збірна команда Футбольної асоціації студентів міста Києва - Переможець міжнародного XII турніру                                                                                                    «Кнікербокерс - 2000»                                                                                   м. Гронінгем (Нідерланди), 4 червня 2000 р.

   У травні 2001 року збірна команда ФАСК з футболу вперше в своїй історії посіла перше місце на V Всеукраїнській Універсіаді студентів.

   У 2003 та 2005 роках на змаганнях VI та VII літніх Всеукраїнських Універсіадах студентів наша команда повторила успіх 2001 року та стала переможцем цих змагань. Ставши переможцем тричі поспіль, збірна команда ФАСК  показала такий результат, якого досі не досягла ще жодна команда-учасниця змагань.

   За перемоги у V та VI літніх Універсіадах гравцям команди були присвоєні звання «Кандидатів у майстри спорту», а 8 гравців були запрошені до провідних футбольних клубів України Першої та Другої ліг.

   Команду до цих змагань готували: Гринь А.Р., Кубяк Л.М. (старший викладач кафедри фізичного виховання АПСВ) та Білоконь В.П. (викладач кафедри спортивного вдосконалення НТУУ «КПІ»).

                                   Збірна команда м. Києва з футболу - Чемпіон V літньої Універсіади України                                           20 травня 2001 р.

   У 2013 році збірна команда м. Києва вчетверте стала переможцем Всеукраїнської Універсіади студентів. Команда призерів була створена на базі Національного університету фізичного виховання і спорту України (НУФВСУ) та Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП). Команду тренували Бойченко С.В. (викладач кафедри футболу НУФВСУ), Залойло В.В. (заслужений тренер України, доцент кафедри футболу НУФВСУ) та Ільницький М.Й. (директор Департаменту фізичного виховання та спорту МАУП).

   Студенти київських вузів А. Манохов, А. Запорожан, А. Старогородський, А. Башлай, Б. Проневич (всі МАУП) та О. Репа (НУФВСУ) входили до складу студентської збірної  України, яка у 2007 та 2009 роках стала переможцем ХХІV та ХХV Всесвітньої Універсіади студентів.

                                   Збірна команда м. Києва з футболу - Чемпіон VI літньої Універсіади України                                         м. Ірпінь, 18 травня 2003 р.

     Колективний член ФАСК - команда з футболу МАУП брала участь у Чемпіонатах Європи, а саме: у 2007 році у місті Рим зайняла 11 місце, 2008 р. – у м. Києві 2 місце, 2009 р. – у м. Варшава 6 місце, 2010 р. – у м.Стамбул 6 місце.

   Сьогодні ФАСК об’єднує 25 колективних членів. Футбольною асоціацією студентів міста Києва проводиться регулярний Чемпіонат, першість та кубки з футболу м. Києва серед вищих навчальних закладів, а також змагання з міні-футболу серед студентів та аспірантів очного навчання.

   У Чемпіонаті з футболу у сезоні 2014/2015 років заявлено студентські команди з 18 вищих навчальних закладів. Найтитулованішою збірною до сьогоднішнього дня є команда «Академік» (АПСВ), яка п’ять разів вигравала змагання Чемпіонату міста Києва. Другу сходинку за кількістю трофеїв займає команда НУФВСУ.

   У Чемпіонатах, першостях та Кубках з міні-футболу у сезоні 2014/2015 років налічується 22 команди. Лідерами змагань з міні-футболу є команди: НТУУ «КПІ»,  Національного університету харчових технологій (НУХТ), МАУП, Національного транспортного університету (НТУ) та Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова.

   Команди Київського національного торгівельно-економічного університету (КНТЕУ), Київського національного університету технологій та дизайну (КНУТД) та МАУП беруть участь у Чемпіонаті України з футболу серед студентських команд, який проводить Всеукраїнська футбольна асоціація студентів.

   В першості України з міні-футболу представниками м. Києва серед студентських команд були Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний педагогічний університет ім. Драгоманова, НУФВСУ та НУХТ.

   У вересні 2013 року Футбольна асоціація студентів підписала довгострокову угоду з Київським міським відділенням (філією) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України та Спортивною студентською спілкою міста Києва, згідно якої ФАСК було передано частину повноважень щодо розвитку футболу серед ВНЗ м. Києва, а також право на організацію та проведення міських спортивних змагань серед ВНЗ на території столиці України.

    З ініціативи ФАСК, Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України та Фан-клубу ФК «Динамо» Київ, у жовтні на стадіоні ФК «Динамо» ім. В.В.Лобановського пройшов матч за Супер-Кубок  серед студентських команд – переможців Студентської ліги ФК «Динамо» та володаря Кубку м. Києва серед ВНЗ (сезон 2013/2014 рр.), на якому були присутні понад  чотири  тисячі  глядачів. 
 
 
 

  Слід особливо зазначити, що вперше за роки Незалежності, у сезоні 2014-2015 рр. за ініціативи ФАСК розпочався Перший Чемпіонат м. Києва з футзалу серед жіночих студентських команд, у якому беруть учать колективи сімох ВНЗ.

   Президентами ФАСК були Первушкін О.А. – старший викладач кафедри фізвиховання АПСВ (1999-2003), Львов І.Р. – заступник голови правління банку «Фінанси і кредит» (2003-2007) та Гринь А.Р. – завідуючий кафедрою фізвиховання АПСВ (2007-2013).

   З вересня 2013 року президентом ФАСК є Місюра Вадим Ярославович, віце-президент Федерації футболу міста Києва, радник Віце-прем'єр-міністра Міністра культури Україні.

  В сезоні 2015/2016 рр.  чемпіонами Вищої ліги ФАСК з футболу стала об'єднана команда НУФВСУ-МАУП,  а володарями Кубку м. Києва серед студентських команд ВНЗ став СК "Меркурій" з КНТЕУ. У футзалі кращою командою Вищої ліги стала збірна НПУ ім. М. Драгоманова, випередивши НУХТ та НТУУ "КПІ". У Вищій лізі з футзалу серед жіночих команд перемогу святкувала команда Національного університету харчових технологій. А у фінальних матчах за Кубок з футзалу і у жінок, і у чоловіків кращими були студенти Націоанльного педагогічного університету ім. М. Драгоманова.