Центральний матч туру, який перевершив усі очікування

У п’ятницю, 20 листопада в с. Віта Поштова на базі Національної академії внутрішніх справ відбулась центральна гра 7 туру змагань з футболу серед студентських команд столиці між місцевою командою «Динамо-Академія» та колективом «Меркурій» з Київського національного торговельно-економічного університету.

Без жодних сумнівів можна констатувати той факт, що на футбольному полі зустрілись дві наразі найсильніші студентські команди України з футболу – чемпіони України та віце-чемпіони Києва приймали Чемпіонів столичних змагань та віце-чемпіонів національних студентських змагань. Також дуже важливим цей матч був з турнірної точки зору, адже обидва колективи хотіли піти на зимову перерву в якості лідера турнірної таблиці змагань під егідою Футбольної асоціації студентів м. Києва, а різниця між ними складала всього один заліковий пункт на користь команди з «торгового». Саме гості краще розпочали цю гру та створили перший небезпечний момент біля воріт В’ячеслава Пруднікова. Чудовий простріл з правого флангу на Костянтина Захарченко, який пробивав в дотик, але на місці був голкіпер господарів. На 8-й хвилині «Меркурій» повів у рахунку, коли бездоганний пас від Дениса Хруля на Максима Гиду призвів до виходу віч-на-віч останнього з воротарем і Максим не залишив шансів Пруднікову. Вже у наступному епізоді перший номер НАВСу врятував свою команду, коли з дуже вигідної позиції пробивав Андрій Головатенко. На три нагоди від гостей, хлопці з «динамо-Академії» відповіли непоганою подачею від Ярослава Круглка на голову Владислава Коби, який ледь дотягнувся до м’яча та пробив точно в руки Артему Шутковському. На 30-й хвилині Головатенко реабілітувався за змарновану раніше нагоду, коли в дуже швидкій контр-атаці м’яч опинився у 11 номера КНТЕУ, той прибрав його під праву ноги та пробив точну в дальній кут воріт. Загалом увесь перший тайм пройшов під диктовку гостьової команди «Меркурій», що призвело до цілком логічного його завершення із рахунком 2:0 на їх користь.

По перерві рахунок гри особливо не змінився, гості продовжували тиснути на оборонні редути суперника та намагались загострювати ситуацію біля воріт Пруднікова. А згодом, колектив НАВСу залишився в меншості, коли на 53-й хвилині другу жовту картку перед собою побачив капітан «Динамо-Академії» Євгеній Миколаюк, за симуляцію у чужому карному майданчику. Шістьма хвилинами потому пряму червону отримав Сергій Сергієнко за дуже грубий підкат ззаду на Артемові Ільченко. Варто відзначити, що до цього епізоду, Сергій був ледь не найпомітнішою фігурою у грі своєї команди, але чомусь вирішив вчинити саме так в центрі поля. Добре тільки те, що Ільченко не зазнав травми. З перевагою в два м’ячі та такою ж кількісною, команда Олексія Яценко просто обступила карний майданчик суперника, але футболістам важко було довести справу до вирішального удару. І от на 77-й хвилині сталося те, на що вже майже ніхто не очікував – груба помилка Андрія Головатенко в центрі поля, поперечна передача, яку перехопив Богдан Самотуга. Дуже швидко 17-й номер господарів переправив м’яч на вільного Владислава Кобу, який відзначився 11-м голом в першому колі змагань та подарував надію всім, хто підтримує команду з НАВСу. Далі на полі почали відбуватись справді незрозумілі речі – на 74-й хвилині Євгеній Ярмак чомусь вирішив піти до кінця в епізоді, коли воротар суперників вже зафіксував м’яч у руках та вдарив того, за що отримав другу жовту картку. Пояснити це справді було дуже важко, адже гравець розумів, що вже мав попередження, а епізод фактично був дограний. Згодом господарі могли зрівнювати рахунок, але Самотуга не зміг влучити у ворота, вийшовши на побачення з Шутковським.Нна 79-й хвилині склади команд взагалі стали рівними, коли Іван Гриб ледь не зірвав футболку з Владислава Коби, який вже втікав від захисників і виходив віч-на-віч. Цікаво, що Іван провів на полі рівно одну хвилину, навряд чи для цього його випустив на заміну головний тренер «Меркурію». 10 хвилин до кінця та гра 9 на 9, такого на моїй пам’яті у наших змаганнях не було ще ніколи. На останній хвилині основного часу, господарі віднайшли в собі сили на контр-атаку. В центрі поля м’яч підхопив Коба, віддав на правий фланг на Ярослава Кругляка, той прострілив у карний майданчик на дальню стійку, де захисники не дограли з Богданом Самотугою і той встановив остаточний рахунок у матчі 2:2. Важко передати словами ті емоції, що пережили тренери та гравці обох команд. У «Меркурію» було все для того, аби здобути впевнену перемогу та збільшити свій відрив від НАВСу на 4 очки, але вони просто подарували цю нічию супернику. А для «Динамо-Академії» цей результат можна вважати переможним, адже з двома запасними на лавці та вимушеною заміною на 18-й хвилині,  а також маючи на двох гравців менше, програючи 0:2, віднайти в собі сили та переломити хід зустрічі. Цей матч, звісно, надовго залишиться в спогадах членів команди. Один з тренерів НАВСу Ігор Кострома після матчу сказав, що це їм повернулось із минулої гри проти КУБГ, де вже вони вигравали 3:0, а після 65-ї хвилини перестали грати та втратили очки, зігравши 3:3. Справжній двобій двох кращих студентських команд України та, без жодних сумнівів, одна з кращих ігор першого кола ХХІІ Чемпіонату м. Києва з футболу серед студентських команд ЗВО столиці сезону 2020-2021 рр.