Підсумки групового етапу з футболу під егідою ФАСК

На минулому тижні було зіграно останній тур групового етапу ХХ Чемпіонату м. Києва з футболу серед студентських команд ЗВО сезону 2018-2019 рр. Прес-служба ФАСК підводить підсумки даного етапу змагань та спробує оцінити шанси команд у стикових матчах.

У групах А та Б було по 7 команд, яких розподілили за жеребкуванням та підсумками минулого сезону. Так у першій сімці опинився минулорічний чемпіон - команда Київського університету ім. Бориса Грінченка, «Політехнік» з НТУУ «КПІ» ім. Ігоря Сікорського, колектив Національної академії внутрішніх справ, «Університет культури» з КНУКіМу, команда НПУ ім. Михайла Драгоманова, «Економіст» з КНЕУ та новачки – друга команда КНТЕУ «Меркурій-2». У групу Б потрапив чотирьохразовий володар Кубку  - «Меркурій» з КНТЕУ, збірна команда НУФВСУ-МАУП, колектив НУБіПУ, КНУ ім. Тараса Шевченка, «Будівельник» з КНУБА, «Легпром» з КНУТД та новачки змагань від ФАСК – «Медик» ПВНЗ КМУ.

На перший погляд групи виглядали більш-менш рівними, проте дві команди з групи Б «Меркурій» та НУФВСУ-МАУП виглядали сильніше за «грінченківців», які були явними фаворитами, та другу команду, яка була невідома до старту змагань. Але давайте розберемо все детально та окремо по групах.

Група А хоч і виглядала трохи слабшою, але наявність чинного чемпіона та таких амбіційних команд, як НАВС, «Політехнік» та «Університет культури», давала надію на збереження інтриги в групі до останнього туру. Так і сталося, адже головна боротьба точилась між колективом КУБГ та НАВСом і лише в 14 турі втратили очки в матчі з «Політехніком» та пропустили «грінченківців» на першу сходинку та одразу на стадію півфіналу. Попри те, що у першому турі НАВС здолав команду Сергія Швеця, а в матчі-відповіді на полі «Динамо-академії» у восьмому турі видали фантастичний матч, який завершився із рахунком 2:2. Також виникла драма між цими командами через одного з кращих бомбардирів чемпіонатів столиці з футзалу серед студентів останніх років – Владислава Кобу, який після зимньої перерви покинув команду КУБГ та став гравцем НАВСу. Але кому це допомогло насправді буде ясно 16 травня, коли будуть зіграні півфінали. Третьою стала команад «Політехнік», яка набрала 23 очки та загалом доставила чимало клопоту лідерам групи, останній матч з НАВСом на власному полі – чудовий тому приклад. Четверте місце посіли гравці «Університету культури», які розпочали сезон досить непогано, але під його завершення збавили оберти. Цілком заслужене місце в екваторі групи з різницею забитих та пропущених нуль м’ячів (22 забитих і стільки ж пропущених) та 15 набраних пунктів. П’ятими стали підопічні Олексія Яценко з «Меркурію-2». Слід відзначити цю молодь, яка хоч і не особливо здивувала своїх суперників, проте подекуди створювала проблеми своїм більш досвідченим суперникам. Абсолютно провальним можна назвати цей сезон для двох команди – НПУ ім. Драгоманова та «Економісту» з КНЕУ. І якщо позаминулорічний фіналіст розіграшу кубку переживає зміну поколінь, то «педагоги» були не схожі на самих себе, адже в минулому сезоні вони боролись з кожним суперником до останньої хвилини. Але такий виступ призвів до двох перемог у сезоні та цілих дев’яти поразок.

У групі Б явними фаворитами до старту змагань були «Меркурій» та збірна НУФВСУ-МАУП, що загалом і підтвердили 14 зіграних турів. Хоча слід зауважити, що колектив з «торгового» мав певні проблеми на старті змагань, коли вони зазнали сенсаційної поразки на полі КНУ ім. Шевченка, не змогли здолати НУФВСУ-МАУП – нічия 0:0, а у сьомому турі вдома поступились команді НУБіПУ із фактично розгромним рахунком 1:4. Але зимова перерва пішла на користь підлеглим Олексія Яценко, адже у другому колі вони здобули перемогу в семи матчах поспіль. До слова команда «інфізу» набрала також 28 очок, але стала другою через результати в очних зустрічах з КНТЕУ. Тому останні чекають свого суперника у півфіналі, а НУФВСУ-МАУП у чвертьфіналі мав нагоду зіграти з «Політехніком». Третіми в цій групі стали хлопці з НУБіПУ, які видали настільки ж фантастичний старт сезону, наскільки провальним було його завершальна стадія. Але слід враховувати важливий фактор – більшість з гравців команди НУБіПУ беруть участь ще у багатьох змаганнях, окрім студентських, тому у молоді не вистачило сил, аби усюди виступити на одному високому рівні, але це вже питання розстановки пріоритетів. Четвертими у групі Б стали «будівельники» з КНУБА, які ще в минулому сезоні себе непогано зарекомендували у Першій лізі. П’яту сходинку посла команда КНУ ім. Тараса Шевченка, яка здивувала всіх у першому колі, але після зимової перерви виглядала вже не так впевнено. Лише під завершення чемпіонату, відчути смак перемоги вдалось і новачкам з «Медика» КМУ, які дуже важко входили у дебютний для себе сезон, але завершили його на непоганому рівні, що дає шанси команді на кращий виступ вже у наступному році. Останньою стала команда «Легпром», яка загалом найбільше здивувала усіх поціновувачів студентського футболу, адже всі ми звикли бачити команду з КНУТД на більш високих місцях. Можливо причина в той-таки зміні поколінь, а можливо є ще якісь причини, але останню сходинку посів саме цей колектив.

Хотілось би відзначити, що зміна формату  проведення змагань та розподілення їх на групи, додало більшої цінності та важливості кожному матчу, адже перспектива очолити свою групу та опинитись за крок до фіналу – у півфіналі, була дуже мотивуючою для кожного тренера та гравця. Тому вже у цей четвер на нас очікує два незабутні півфінали між командами НАВС та «Меркурій» (КНТЕУ), а у другій грі зустрінуться НУФВСУ-МАУП та КУБГ. До фіналу залишився лише один крок…

Владислав Третяк

Матеріал підготовлено за підтримки офіційного партнера ФАСК – ТМ Parimatch

www.parimatch.ua

www.facebook.com/parimatch.ua

 
13 травня 2019

 337 переглядів

 
 
123123