«Меркурій» взяв реванш у НУФВСУ-МАУП

На стадіоні Київського національного економічного університету 16 червня відбулася гра 16-го туру Вищої ліги ФАСК, в якому НУФВСУ-МАУП приймали команду з КНТЕУ «Меркурій». Цей поєдинок охрестили «матчем за чемпіонство» у Вищій лізі ФАСК з футболу, адже в активі обох колективів було по 15 перемог, одній поразці і одній нічиїй. Тому переможець цієї пари фактично ставав чемпіоном.

Початок гри показав, що обидві команди чудово підготовились одна до одної і на вболівальників очікує напружена боротьба, що і не дивно, адже на кін було поставлене звання чемпіона Вищої ліги м. Києва серед студентських команд ВНЗ. Перший небезпечний момент виник біля воріт «зелених», коли після подачі з кутового, Олександр Грива вистрибнув вище за всіх та завдав удару головою, та його заблокував захисник, рикошетом від якого м’яч пролетів над поперечкою. На 16-й хвилині вже рахунок став 0:1 на користь хлопців з КНТЕУ, коли їх воротар вибивав м’яч подалі від власних воріт, а Максим Гида поборовся, на відскоці м’яча від газону, з останнім захисником, видряпав у нього м’яч і вийшов віч-на-віч з Богданом Степаненко, який трохи вийшов із воріт. Максим холоднокровно розібрався в ситуації, перекинувши воротаря. Далі команди почали грати в більш розкутий футбол, м’яч знаходився переважну частину тайму на половині поля номінальних господарів, хоча інколи і вони показували свої зуби. Наприклад непоганий момент мав Денис Островський, коли наважився взяти гру на себе, обіграв кількох суперників і пробив сильно під поперечку, але з цим пострілом впорався капітан «Меркурію» Дмитро Міхєєв, який майже не мав роботи в першому таймі, втім як і його віз-а-ві. Останні хвилин 15 тайму команди майже не створювали небезпечні моменти, а тільки вели відчайдушну боротьбу за контроль м’яча. Тому перша половина зустрічі завершилась із рахунком 0:1.

На початку другого тайму у обох команд було по непоганому моменту. «Інфізівці» заробили право на виконання штрафного в кількох метрах від карного майданчику, та Олександр Довгий пробив значно вище над поперечкою. А кількома хвилинами потому схожий штрафний виконували і гравці КНТЕУ, але Денис Костишин пробив точно в руки воротарю. Чудовий удар вдався Олексію Тверезенко, який прибрав м’яч під праву ногу та пробив сильно під поперечку. Богдан Степаненко перевів цей постріл в поперечку, а уже від неї м’яч вийшов на кутовий. Ледве не єдину свою стовідсоткову нагоду НУФВСУ-МАУП втратили, коли Денис Балацький вийшов віч-на-віч з воротарем, з дуже близької відстані пробивав в дальній кут, але Міхєєв зреагував на цей удар і зміг відбити м’яч. Аби вигравати, потрібно щоб нападаючі реалізовували подібні моменти, адже кращого шансу у «помаранчевих» до кінця гри так і не виникло. Хоча на останніх хвилинах зустрічі було два кутових біля воріт «торгового», на які вся команда, включно з воротарем, йшла до чужого карного майданчику. Один з цих кутових ледь не завершився голом, але капітан КНТЕУ ногою витащив м’яч, після удару Олександра Гриви. Це була остання нагода господарів відзначитись, що їм не вдалося, а отжу перемогу в матчі здобув «Меркурій» із рахунком 0:1.

Тепер у обох цих колективів по 46 здобутих очок, але у команди з КНТЕУ ще одна гра в запасі з командою «Політехнік», яка відбудеться у вівторок. Команду Олексія Яценко влаштовує будь-який результат у цьому матчі, окрім поразки з різницею більш ніж в 18 голів. Та враховуючи те, що Міхєєв за попередні 17 ігор пропустив лише 5 м’ячів, то можна вже потроху святкувати перше чемпіонство СК «Меркурій» КНТЕУ у Вищій лізі з футболу м. Києва серед студентських команд ВНЗ під егідою ФАСК.