«Університет культури» завершили сезон перемогою

Завершення сезону прийшло до команди КНУКіМ не очікувано. Збірна університету "Україна" не змогла прибути на черговий матч і футболісти КНУКіМ отримали технічну перемогу і нового суперника - збірну Європейського університету. Матч проти збірної ЄУ став для «Університету культури» останнім у цьому чемпіонаті ФАСК, і його результат був визначальним та принциповим для фінального розташування команд у турнірній таблиці Першості. Обидві команди до цього матчу здобули по 4 перемоги поспіль, тому ця гра мала стати дуже цікавою.

Стадіон ЦСКА, як домашня арена збірної КНУКіМ, мав статус ще досі неприступного для суперника стадіону - всі матчі на цьому полі футболісти КНУКіМ виграли і їм дуже хотілося продовжити цю серію.

Гра розпочалась із атак команди Європейського університету. Європейці створили кілька моментів, проте до удару справа не дійшла. На 10 хвилині, півзахисник команди КНУКіМ точним пасом вивів на побачення з голкіпером форварда, Кахабера Джикіа, і той не схибив, відкривши рахунок в матчі - 1:0. Після пропущеного м'яча команда Європейського сіла глибше до своїх воріт і пропустила вдруге. Під час кутового кілька футболістів КНУКіМ стали у воротарському майданчику суперника, а півзахисник прямим ударом закрутив м'яч точно у ближній верхній кут воріт суперника. Голкіпер Європейців не був готовий до такого удару - 2:0. І це вже другий "сухий лист" команди «Університету культури» у цьому колі чемпіонату, мабуть вони відпрацьовують цей елемент на тренуваннях. Здається і третій м'яч теж став результатом втілення награної комбінації - півзахисник Макс Пчелінов ніби автоматично виконав довгу передачу з центру поля за спини захисникам Європейського, а ветеран збірної КНУКіМ Макс Ваколюк красиво, в дотик лівою, замкнув цю передачу - 3:0. З таким рахунком команди пішли на перерву.

У другому таймі збірній КНУКіМ знову вдалось швидко забити - спрацював грузинський тандем Лобжанідзе - Джикіа. Перший, щойно вийшовши на заміну, видав розрізну передачу, а другий, обігравши захисника, поцілив у ближній кут воріт Європейців - 4:0 на 49 хвилині матчу. Після четвертого голу гра помітно збавила оберти, проте у збірної КНУКіМ було багато чудових можливостей збільшувати перевагу, та вони ними не скористались.

П'ятий м'яч став результатом виходу віч-на-віч, чітко реалізованого футболістом КНУКіМ. Шостий - результат командних дій - захисник Сосо Двалі пройшов по центру, обігравши кількох суперників, та видав передачу на фактично порожній кут воріт, яку замкнув гравець, який щойно вийшов на заміну. Невдовзі після шостого забитого голу, гравці КНУКіМ, мабуть вже подумки святкуючи перемогу, пропустили швидку контратаку суперника, яка завершилась виходом нападника Європейців на ворота, і він свій шанс використав, розмочивши рахунок - 6:1. Сьомий м'яч збірної КНУКіМ став справжньою окрасою матчу - Валентин Кудрявцев, який під завісу матчу змінив позицію із центрального захисника на центрфорварда у падінні головою замкнув флангову подачу партнера - 7:1.

Та крапку в матчі останнім ударом поставили футболісти Європейського. Побачивши, що арбітр зустрічі вже готовий дати фінальний свисток, нападник команди, Назар Муха, отримавши м'яч від партнера, метрів з 35-ти виконав відчайдушний удар в напрямку воріт суперника. М'яч полетів за незрозумілою траекторією прямо під поперечку, і голкіпер КНУКіМ, чи то перегрівшись на сонці через відсутність роботи у другому таймі, чи вже подумки будучи в роздягальні, виявився не готовим і пропустив курйозний, проте дуже красивий м'яч - 7:2.

Ця перемога дозволила команді Університету культури вперше в історії завоювати нагороди Першості Києва з футболу серед студентських команд Першої ліги ФАСК.  Якими вони будуть - срібними чи бронзовими, дізнаємось вже у вівторок, коли свій матч проведуть збірні університету "Україна" та НУХТ.

Що ж до команди Європейського, то здобувши 4 перемоги поспіль у другому колі Чемпіонату, вони займають 4 сходинку. Після відверто провального першого кола, це виглядає величезним успіхом, і, можливо, вже наступного сезону Європейці боротимуться за найвищі місця у таблиці Першої ліги. Варто зазначити, що для Європейців цей чемпіонат ще не завершений - на них чекає матч останнього туру проти команди ІСЗЗІ КПІ в якому і вирішиться доля четвертої сходинки в підсумковій турнірній таблиці.