У фінал в обхід авіаторів, або як «Меркурій» переграв «НАУ»

За крок до головного матчу кубкового турніру, в одному з півфіналів, зустрічалися лідер Вищої ліги – СК «КНТЕУ-Меркурій» і один з лідерів Першості– «Авіатор-НАУ». Нечисленні глядачі побачили два різних тайми. В першому спостерігалася більш-меньш рівна гра, в якій можливості відзначитися мали обидва суперника. А після перерви гравці «Авіатору» жодного разу не потурбували Дмитра Міхєєва. Зрозуміло, що за таких обставин гостям було важко розраховувати на позитивний результат.

Гру команди почали досить жваво, і вже в перші 15 хвилин обмінялися кількома небезпечними випадами. У господарів мали відзначатися Марченко і Келеберденко, але обом бракувало влучності під час дуелі з воротарем «авіаторів». Гравці «НАУ» також не відсиджувалися в обороні, кілька разів небезпечно пробивши здалеку. Двічі підопічні Ігора Дейнеко створили вихід віч на віч, але Богдан Шевчук втратив можливості відзначитися. В першому випадку удар форварда «НАУ» прийняла стійка, а в другому – переможцем дуелі вийшов воротар «КНТЕУ» Дмитро Міхєєв. Десь у середині тайму гра трохи заспокоїлася і… перевага потихеньку відійшла до господарів. Прицільно бив з-за меж штрафного майданчику Сергій Мазур – м’яч трохи розминувся зі стійкою. Тайм вже добігав свого кінця, коли трапилася, напевно, ключова двоххвилинка у зустрічі. В одній з атак, здавалося б, Артема Марченко збивали у штрафному майданчику. Як не дивно, але свисток арбітру промовчав, хоча удар по нозі було чути навіть за межами поля. До честі капітана «Меркурія» вже через хвилину він прийняв безпосередню участь в результативній атаці. Артем пробивав по воротах метрів с 16, але після того як Ігор Немков парирував удар, тут як тут опинився Сашко Келеберденко – 1:0.

Гол «у роздягальню» значно пожвавив команду Олексія Яценка, яка у подальшому грала вже без помилок у захисті. У другому таймі чинний володар Кубку не дав «авіаторам» жодного шансу відігратися. Натомість сам зміг відзначитися знову, а також втратив кілька гольових нагод. Рахунок подвоїв Марко Мартиненко, майстерно виконавши штрафний метрів з 25-ти, який заробив Сергій Мазур. Захисник «Меркурія» відправив м’яча над стінкою прямісенько у нижній кут – 2:0. До завершення гри господарі ще кілька разів могли збільшувати перевагу. Зокрема дві блискучі нагоди втратив Максим Скрипник. І хоча рахунок більше не змінювався, у перемозі підопічних Яценка ніхто не сумнівався. Щодо гостей, то після перерви в атаці у гравців «НАУ» майже нічого не виходило. Тому цілком закономірно, що перемогу у матчі відсвяткував діючий володар трофею.

СК КНТЕУ-Меркурій – Авіатор-НАУ – 2:0 (1:0)

Голи: 1:0 Келеберденко (45). 2:0 Мартиненко (57).

Попередження: Мартиненко (25), Ільченко (48) – Каменєв (48), Васильєв (59).