Підсумки першого кола змагань з футболу ФАСК

На минулому тижні завершились матчі 9-го туру Вищої ліги ФАСК з футболу серед студентських команд ВНЗ. Перше коло змагань вже позаду, тому саме час підбити підсумки половини сезону для команд Вищої та Першої ліги.

Лідери:

За підсумками попереднього сезону, в якому чемпіонське звання та звання володаря Кубка ФАСК виборола команда «Меркурій» з КНТЕУ. Весь сезон їм у потилицю дихав колектив НУФВСУ-МАУП та команда Київського університету ім. Б. Грінченка. Схожа ситуація склалась і в цій половині чемпіонату, адже знову на вершині хлопці з «торгового» та «грінченківці». Обідві команди мають однакову кількість набраних очок при нульовій нічиї в особистій зустрічі.

Сергій Швець – тренер команди Київського університету ім. Б. Грінченка:

«Цього року ведеться напружена боротьба між командою «Меркурій» та КУБГ, в якій переможе сильніший. Але не слід забувати, що попереду ще 9 турів, в яких може трапитись будь що. Тому ми плануємо як слід підготуватись до весняної частини чемпіонату та не залишати перегони лідерів.»

В трійку лідерів звично потрапив і колектив НУФВСУ-МАУП, але в цьому сезоні у команди Сергія Бойченка не все так бездоганно з грою, як це було того року. Вони здобули 5 перемог, одного разу зіграли внічию та поступилися тричі. Три поразки в 9 турах можуть суттєво вплинути на досягнення головної мети сезону – чемпіонства.

До когорти лідерів приєднався колектив «Динамо-Академії» з НАВСу, які наразі посідають четверту сходинку, але демонструють дуже непоганий футбол. Згадати хоча б дві непогані гри проти «Політехніка» та команди НУБіПУ, які «динамівці» завершили з однаковим рахунком 3:0 на свою користь.

Першу п’ятірку команд Вищої ліги замикає «Легпром» з КНУТД. Середина турнірної таблиці – це звичне місце міцного горішка з університету технології та дизайну. Подекуди підопічні Сергія Черновскького видавали дуже непогані матчі, а інколи і не могли налаштуватися на суперника. Не слід забувати, що «Легпром» захищає честь столичних університетів на змаганнях Всеукраїнської футбольної асоціації студентів разом з «Меркурієм», тому можливо не завжди є сили на кілька серйозних матчів на тиждень. Але наші команди прагнуть перемагати завжди.

Що стосується Першої ліги, то там впевнено очолює турнірну таблицю команда «Будівельник», яка цього сезону дебютувала у змаганнях з футболу, але колектив добре знайомий нам з футзальних баталій. Команда КНУБіА лише одного разу втратила очки в сезоні, зігравши з КНУ ім. Шевченка в нічию 1:1. До речі «шевченківці» йдуть другими, зазнавши однієї поразки від «Політехніку-2». А замикає трійку лідерів Першості з трьома перемогами та двома поразками фіналіст минолорічного розіграшу Кубку – команда «Економіст» КНЕУ.

Середняки та аутсайдери:

На старті сезону у Вищій лізі на деякі команди покладались особливі сподівання. Яскравим прикладом такої команди є колектив НУБіПУ, від якого очікували боротьби за призові місця. Але поки що вони йдуть шостими з п’ятьма поразками та чотирма перемогами. Хлопці демонструють дійсно непогану гру, чудово виконують вказівки тренера, але не завжди добре готові фізично, через що і втратили певну частину очок.

Сергій Мацапула – гравець команди НУБіПУ:

«Перше коло видалось не зовсім так, як ми це собі планували. На старті сезону ми втратили дуже багато очок. Тому весь колектив збірної НУБіПУ разом з керівництвом команди не дуже задоволені поточним положенням команди у турнірній таблиці. Та по ходу сезону ми багато працювали і шукали відповіді на запитання щодо невдалого результату. Вважаю саме тому ми трохи додали в другій половині першого кола. Але я певен, що з такими виконавцями та таким досвідченним тренером, як у збірної НУБіПУ, у нас ще будуть шанси поборотися за місце у першій трійці Вищої ліги ФАСК.»

Також слід відзначити команди НПУ ім. Драгоманова і «Політехнік» з НТУУ «КПІ», які подекуди видають фантастичні матчі а інколи гублять залікові пункти через відсутність концентрації. Але попереду ще друга половина сезону, в якій ще все може перевернутися з ніг на голову.

Останнє та передостанні місця займають збірні Європейскього університету та «Університет культури» КНУКіМ. Обидва колективи тільки цього року приєдналися до складу команд Вищої ліги і поки що не змогли нав’язати серйозної боротьби своїм опонентам. Хоча перемогу «Університету культури» над НУБіПУ забути важко, адже там хлопці дійсно продемонстрували свої найкращі якості.

Перша ліга

З перших матчів в лідери Першості вирвалась команда-новачок «Будівельник» з КНУБА. Вони ще жодного разу не програвали, одного разу зіграли внічию та здобули 4 перемоги.

Олексій Кузнєцов – тренер команди «Будівельник»

«Фаворитами Першості були і залишаються КНЕУ з КНУ ім. Т. Шевченка, адже у них талановиті футболісти та досвідчені тренери. Хоча ми і очолюємо турнірну таблицю після першого кола, я вважаю, що вся боротьба за вихід у Вищу лігу ще попереду.»

За командою Кузнєцова йдуть хлопці з КНУ ім. Тараса Шевченка та фарм-клуб «Політехніку» з НТУУ «КПІ» і без сумнівів ці колективи демонстрували подекуди непоганий футбол.

У Першій лізі в нижній частині таблиці знаходиться «Економіст» КНЕУ з 9-а очками, за ним ДУТ з однією перемогою та «Україна» ВМУРоЛ, яка не заробила жодного залікового пункту. Побачимо хто як підготується до весняної частини чемпіонату.

Кубок:

Стосовно кубкових баталій, то всі команди, які мали проходити своїх суперників з Першої ліги впорались зі своїм завданням. Окрім дивовижної перемоги команди КНУ ім. Шевченка над іменитим суперником з Вищої ліги – командою НУФВСУ-МАУП. «Шевченківці» на власному полі розбили «інфізівців» із рахунком 4:1, що стало найбільш неочікуваним результатом на стадії 1/8. Тож всі ми з нетерпінням очікуємо весняного жеребкування матчів ¼ розіграшу Кубка ФАСК серед студентських команд ВНЗ.

Президент ФАСК Вадим Місюра:

«Перша половина сезону пройшла досить вдало. Новачки ліг чудово вписуються у змагання ФАСК, а досвідченні команди кожного разу дарують вболівальникам незабутні враження та емоції під час матчів.

Мені дуже приємно, що колективи які боряться за звання чемпіона Вищої ліги ФАСК, гідно представляють столицю у Всеукраїнських змагання з футболу, серед студентських команд ВНЗ.

В новому сезоні ми залучилися підтримкою такого потужного інформаційного порталу, як телеканал "Х-спорт" , що дозволить залучити якумога більше вболівальників до основних футбольних подій Футбольної асоціації студентів м. Києва наприкінці сезону.

В нас з'явилися нові команди з хорошем змагальним рівнем. Конкуренція ж наверху турнірних таблиць просто зашкалює. Все це й багато іншого -  результат нашої з вами роботи. І я очікую не менш продуктивної співпраці з партнерами на благо розвитку студентського спорту в Україні в наступному календарному році.»

Прес-служба ФАСК

 
3 грудня 2017

 354 перегляда