НАВС у дебютному сезоні стає чемпіоном України серед студентів

19 та 20 жовтня відбулась фінальна частина ХІХ Чемпіонату України з футболу серед студентських команд ЗВО. Чотири кращі команди країни зібрались в селищі Віта Поштова Києво-Святошинського району на базі Національної академії внутрішніх справ, де розіграли призові місця сезону 2019-2020 рр. В понеділок, 19 жовтня відбулись півфінальні матчі, в яких господарі – команда «Динамо-Академія» перемогли «Полтавську Політехніку» із рахунком 2:0. В другому півфіналі зустрілись добре знайомі один одному колективи – «Меркурій» з КНТЕУ та команда «Тернопіль-Педуніверситет». Кияни перемогли із рахунком 3:2, але загалом впевнено контролювали хід поєдинку. Тож у фіналі змали зустрітись дві команди зі столиці, що безумовно викликало велику зацікавленість представників Футбольної асоціації студентів м. Києва. В поєдинку за третє місце команда з Тернополя не залишила шансів полтавчанам - гра завершилась із рахунком 6:1, а «Тернопіль-Педуніверситет» став третім в Україні серед студентів, фактично без низки своїх ключових виконавців, які не мали змогу взяти участь у турнірі. Але всі ми очікували на гру між НАВСом та КНТЕУ, яка стала повторенням фінального матчу ХХІ Чемпіонату м. Києва з футболу серед студентських команд сезону 2019-2020, що відбувся 24 вересня на стадіоні «Динамо» ім. Валерія Лобановського.

Майже місяць пройшов із останньої зустрічі цих команд, але очевидно, що НАВС хотів взяти реванш за ту поразку. В тому матчі «Меркурій» виглядав на голову сильніше за свого опонента, а перед фіналом команда «торгового» була вочевидь налаштована виграти четвертий з чотирьох своїх фіналів за звання чемпіонів України серед студентів. Слід зауважити, що для «Динамо-Академії» це був дебютний сезон у цих змаганнях і потрапляння до фіналу стало вже великим досягненням та успіхом, але втішатися другим місцем тренер та гравці не хотіли, тому вийшли на цей поєдинок, як на останній бій. Мотивація та шалений настрій на гру була помітна неозброєним оком. Гості розпочали матч із звичного контролю м’яча, а «динамівці» розраховували на контр-атаки. Одна з таких на 7-й хвилині завершилась непоганим ударом, з яким впорався голкіпер КНТЕУ. Виконувати кутовий удар пішов Богдан Самотуга, який прямим ударом від кутового прапорця закрутив м’яч у дальній верхній кут воріт, а тут вже Артем Шутковський був безсилим. Надалі гра заспокоїлась, але відчувалось те, що морально та фізично втомлені гравці у білій формі. Чимало браку при передачах на половині поля суперника та досить багато простору прутконогим нападникам НАВСу на власній половині, призводили до гострих контр-атак. На 14-й хвилині Самотуга мав чудову нагоду, аби оформити дубль, але не реалізував вихід віч-на-віч, перекинувши разом з голкіпером і ворота Шутковського. Чудову передачу на 17 номера віддав воротар В’ячеслав Прудніков. Під завершення першого тайму бездоганна контр-атака господарів завершилась точною передачею від автора першого взяття на вільного Назара Гаркушу, який оприбрав на замасі захисника та точно пробив у верхній кут воріт. На перерву команди пішли за рахунку 2:0 на користь «Динамо-Академії».

По перерві доля чемпіонства була вирішена за 19 хвилин. Спочатку Шулипа Владислав віддав чудову передачу на вільного Дмитра Ширая, який ударом головою в ближній кут встановив рахунок 3:0, а на 64-й хвилині матчу Владислав Коба відправив м’яч вже у порожні ворота, після передачі від Гаркуши. Забити гол престижу гостям вдалось на 82-й хвилин, коли Артем Білоус віддав точну передачу на Андрія Головатенко, який, хоча і не найвищий за зростом гравець КНТЕУ, але майстерним ударом головою перекинув голкіпера та встановив остаточний рахунок у поєдину 4:1 не на користь своєї команди.

Для всіх, хто розуміється на студентському футболі столиці, цей результат став дуже неочікуваним, але для нечисленних глядачів та тих, хто слідкував за грою онлайн, такий рахунок не викликає запитань, адже перемогла та команда, яка більше була вмотивована та віддавалась більше на футбольному полі. Це вперше в історії студентського футболу України команда «Меркурій» посіла друге місце в чемпіонаті України (тричі ставали переможцями та двічі бронзовими призерами), а «Динамо-Академія" в дебютному для себе сезоні здобула золоті нагороди змагань. І це без одного з ключових своїх виконавців – Євгенія Миколаюка, який напередодні фінальної частини зазнав пошкодження, але все одно був поруч із командою. Прес-служба ФАСК бажає Євгенію якомога швидшого одужання та повернення на футбольне поле.

Після гри відбулась церемонія нагородження призерів ХІХ Чемпіонату України з футболу серед студентів. Були нагороджені ректори команд-учасниць та кращі гравці фіналу чотирьох. Привітав команди Президент ВФАС, Народний депутат України Іван Крулько: «Я хотів би щиро подякувати всім учасникам фінальної частини за те, що ми змогли в таких складних умовах визначити нового чемпіона змагань. Окремо хочу подякувати Ректору НАВСу Чернєю Володимиру Васильовичу, який запросив нас всіх у цей чудовий заклад, де відбувалась фінальна частина і привітати Вас і Вашу команду із золотими медалями наших змагань! Мені дуже приємно, що нові університети приєднуються до участі у футбольних змаганнях, а отже нашим завданням є розвиток студентського спорту в Україні за будь-яких умов».

Участь у нагородженні взяв і Президент Футбольної асоціації студентів м. Києва, Віце Президент ВФАС Вадим Місюра, який поділився своєю думку щодо фіналу: «Фантастичний матч у виконанні кращих команд не тільки столиці, а як виявляється і всієї України в цьому році. Нам дуже приємно констатувати той факт, що до фіналу дійшли команди-учасниці наших змагань, вони показали свій високий рівень та рівень змагань під егідою ФАСК, а Національна академія внутрішніх справ у дебютному для себе чемпіонаті України здобула золоті медалі. Я переконаний, що зі їхнім прикладом мають слідувати і інші команди київських ЗВО».

Ректор Національної академії вутрішніх справ Володимир Васильович Чєрней подякував усім, хто брав участь у турнірі: "Я щиро вдячний усім учасникам турніру, командам і найголовніше - дякую організаторам, які надали перевагу нашій базі для проведення фінальної частини турніру. Це для нас додатковий стимул та мотивація для розвитку спортивної інфраструктури академії".

Кращим бомбардиром та гравцем фінальної частини було визнано Дмитра Ширая, який дав свій коментар по завершенню матчу: «Це вперше наша команда бере участь у цих змаганнях і емоції найпозитивніші від фіналу. Ця перемога присвячена сторіччю нашої академії, що дуже символічно. Також для нас важливо було взяти реванш за програний фінал на стадіоні «Динамо». Сьогодні в нас було більше жаги до перемоги, аніж у суперника. На нас дивилися ректор, проректор, Стефан Решко і були створені всі умови, аби ми думали тільки про гру та позитивний для нас результат і він не змусив себе довго чекати. Дуже вдячний всім, хто нам допоміг та підтримував, а також партнерам по команді, які віддали всі свої сили задля перемоги!».