НУФВСУ-МАУП завоювали чемпіонство у змаганнях з футболу цього сезону

23 травня на стадіоні «Динамо» ім. В. В. Лобановського відбулась фінальна гра ХХ Чемпіонату м. Києва з футболу серед студентських команд ЗВО, в якому «Меркурій» з КНТЕУ зустрівся з колективом НУФВСУ-МАУП.

Обидві команди видали дуже непоганий сезону, двічі грали між собою в рамках групового етапу, за підсумками якого команда з КНТЕУ посіла перше місце у групі Б, а їхні суперники стали другими. Після стикових матчів, обидва колективи мали зустрітись втретє у сезоні – у фінальному матчі. Гра на стадіоні «Динамо» стала вже звичкою для гравців, тренерів та вболівальників команди з «торгового», натомість для НУФВСУ-МАУП вихід у фінал вже був досить вагомим досягненням у поточному сезоні. Без сумніву в фінальному матчі зустрілись дві найкращі студентські команди столиці з футболу.

Матч розпочався досить жваво та рівно для обох команд. Краще тримався м’яч у номінальних господарів, але атаки були гостріші у команди НУФВСУ-МАУП. Кілька разів перспективні контр-наступи «інфізівців» були зірвані потраплянням нападника у положення поза грою. На 17-й хвилині Дмитро Мохначук зачепився за м’яч на лінії карного майданчику «Меркурія», після довгої передачі від центрального захисника, далі вже оборонці «торгового» не розібрались в моменті та не змогли вибити м’яч, який підхопив Денис Митник. Саме нападник «помаранчевих» точним ударом в дальній кут відкрив рахунок у цьому матчі. Цей момент викликав несамовиті емоції у вболівальників на трибунах, а гол був потрібний для пожвавлення атакуючих дій команди КНТЕУ. Очевидно, що підопічним Олексія Яценко необхідно було якнайшвидше відігратись і для цього їм знадобилось вісім хвилин. Саме на 25-й хвилині зустрічі номінальні господарі відібрали м’яч на власній половині поля, м’яч опинився у ногах Ігоря Яцковця, який стягнув на себе увагу одразу двох захисників, добіг з м’ячем майже до кутового прапорця, а звідти точним пасом знайшов вільного Артема Ільченко, який одним дотиком підробив м’яч, а другим відправив його у дальню дев’ятку воріт Дмитра Косякова. Фантастичний гол, завдяки якому рахунок в матчі було зрівняно. Згодом Ільченко міг відзначитись і результативною передачею, але його подачу зі штрафного не зміг замкнути головою Максим Гида. Гра знову вирівнялась і до перерви команди створювали напівмоменти біля обох воріт. Але до реальної загрози справа не доходила. За п’ять хвилин до свистка на перерву, всіх здивувало рішення тренерського штабу «Меркурію», який вирішив замінити автора голу та одного з найпомітніших гравців у складі їхньої команди Артема Ільченка на Дениса Костишина. Артем був дуже незадоволений таким рішенням і його емоції зрозуміти можна. До перерви нічого у грі не змінилось, тому перший тайм завершився із рахунком 1:1.

В перерві на полі стадіону «Динамо» продовжувались запеклі баталії, але цього разу танцювальних колективів, які своїми виступами підтримали фіналістів. Підтримали свою команду дівчата з колективу КНТЕУ, юні вболівальниці команди НУФВСУ-МАУП «Shyk dance studio» та Народний ансамбль барабанщиць з композицією «футбол». По завершенню виступів  команди повернулись на поле та розпочались вирішальні 45 хвилині фінального матчу ХХ Чемпіонату. І розпочались вони з того, що на 20-й секунді свою команду вперед вивів капітан НУФВСУ Денис Хруль. Загалом це блискуча атака підопічних Сергія Бойченка розпочалась із гри в стінку між Денисом Митником та Дмитром Мохначуком, а останній бездоганним розрізним пасом вивів свого капітана на побачення з Дмитром Міхєєвим, який був безсилий проти удару в ближній кут. А ще чотири хвилини потому рахунок став вже 3:1 на користь «інфізівців». Денис Островський обіграв в центрі поля двох захисників та вивів віч-на-віч з воротарем суперників Ярослава Гайдука, а той бездоганно реалізував свою нагоду. За різниці в два м’ячі, «Меркурію» необхідно було моментально скорочувати відставання, адже наприкінці матчу їхні суперники могли сісти в глуху оборону та не дозволити бодай зрівняти рахунок. На 60-й хвилині подача з правого флангу завершилась ударом головою від Руслана Зубленко, який без проблем парирував Дмитро Косяков. Але це була тільки репетиція, адже на 65-й хвилині Руслан таки зміг пробити першого номера «помаранчивих», коли замкнув подачу від кутового прапорця у виконанні Дениса Костишина. Можливо саме для цього його і випустили на поле ще до перерви, а можливо від нього очікували ще більше. Попереду було ще 25 хвилин основного часу та кілька хвилин, що додав арбітр, але цього часу не вистачило чьотирьохразовим володарям Кубку, але це більше заслуга чудової гри оборонців НУФВСУ-МАУП та їхнього воротаря. Безумовно моменти були і фінальний штурм воріт також міг принести свої плоди, але футбольна фортуна була на боці номінальних гостей. Таким чином збірна команда НУФВСУ-МАУП здолала «Меркурій» із рахунком 3:2 і саме ця збірна стала переможцем ХХ Чемпіонату м. Києва з футболу серед студентських команд ЗВО сезону 2018-2019 рр.

Генеральний партнер ФАСК: TM Parimatch

Офіційний партнер ФАСК: АБ "Укргазбанк"
Партнери ФАСК: Київська міська державна адміністрація, ФК «Динамо» Київ, "Українська страхова група", ТОВ "Перша приватна броварня", ТОВ "Міленіум спорт", Всеукраїнська футбольна асоціація студентів, Федерація футболу м. Києва, Київська міська організація профспілки працівників освіти і науки України.

Генеральний інформаційний партнер - ХSPORT.