«Грінченківці» здобувають бронзові нагороди ХХ Чемпіонату з футболу

У вівторок, 21 травня на стадіоні «Віта Арена» відбулась гра за третє місце в ХХ Чемпіонаті м. Києва з футболу серед студентських команд ЗВО, де колектив Національної академії внутрішніх справ приймав команду Київського університету ім. Бориса Грінченка.

Попри те, що обидві команди були лідерами групи А, подолати півфінальну стадію їм так і не вдалось, саме тому вони мали зустрітись втретє в поточному сезоні та остаточно вирішити, хто з цих команд сильніше. На старті поєдинку краще виглядали гості, а вже перший кутовий на 14-й хвилині зустрічі став результативним. На 14-й хвилині Заяць Євгеній виконав бездоганну передачу від кутового прапорця на ближню стійку, де вище за всіх вистрибнув Владислав Ніконенко та головою переправив м’яч у сітку воріт. Помилка захисників, які не втримали нападника «грінченківців». Вже на двадцятій хвилині рахунок було подвоєно завдяки грубій помилці голкіпера господарів – Григорія Воробйова. Подача зі штрафного у виконанні того таки Євгенія Зайця та невпевнений вихід воротаря на м’яч, а вже від його рук той опинився у воротах. Прикрі помилки у півфіналі та у вирішальному матчі за призове місце в сезоні – це звісно відсутність досвіду та моральної стійкості гравця, але будемо відвертими – не його помилки стали вирішальними у цих матчах, а відсутність створених моментів біля воріт суперника та не завжди надійна гра оборонців. Під завершення першого тайму гості могли зробити рахунок 3:0 на свою користь, але Данило Жуков не зміг реалізувати вихід віч-на-віч, пробивши на силу та над поперечкою воріт, тоді коли можна було спокійно пробивати низом в кут. Але все ж перша половина гри завершилась тотальною домінацією команди Сергія Швеця у виїзному матчі, а господарі поля майже нічого не створили за всі 45 хвилин.

По перерві стало зрозуміло, що не тренерський штаб НАВСу, не самі гравці не хочуть розчаровувати чисельну групу підтримки, адже у другому таймі господарі почали бодай активніше діяти на половині поля суперника. Кутовий біля воріт «жовто-блакитних» завершився підбиранням та потужним ударом від Дмитра Ширая, але чудово зреагував та парирував цей удар Сергій Седляр. Згодом Седляр знову врятував свою команду, коли його колишній партнер по команді Владислав Коба пробивав головою під поперечку, але перший номер «грінченківців» у ефектному стрибку дістав м’яч з-під поперечки воріт, а на добиванні Сергій Кучерук пробив точно у Седляра. Головний тренер КУБГ Сергій Швець доніс своїм гравцям, що їм необхідно відтиснути суперника від власного карного майданчику та грати на контр-атаках. Одна з таких була бездоганно розіграна атакуючими гравцями гостей, а от вирішальний удар від Ярослава Піскуна міг бути трішки точнішим, але той не влучив у ворота з вигідної позиції. На 68-й хвилині захисник «Динамо-Академії» Олександр Гриценко махнув повз м’яч, що дозволило вийти віч-на-віч з голкіпером Данилу Жукову, який поклав на газон воротаря, протиснув захисника та фактично заштовхав м’яч у ворота. Тільки за рахунку 0:3, господарі поля почали діяти більш агресивно в атаці та на 70-й хвилині Василь Чекед непогано прострілив у карний майданчик суперників, де м’яч виборов Дмитро Ширай та пробив точно в кут воріт. Попри 20 хвилин ігрового часу, шансів на камбек відверто у команди НАВС майже не було, та ще й хвилину потому різниця знову становила 3 голи. Ярослав Піскун реабілітувався за змарновану нагоду в першому таймі та дуже елегантно перекинув воротаря з лінії карного майданчику, реалізувавши вихід віч-на-віч. Захисники відверто прогавили цей момент. Якщо сварити, то треба й хвалити голкіпера НАВСу Григорія Воробйова, коли він блискуче зреагував на удар головую від Владислава Ніконенко, після чергового кутового. А от захисників хвилити майже немає за що, адже вкотре гравці КУБГ мали нагоду пробити з дуже вигідної позиції. До завершення поєдинку гра проходила на половині поля гостей, але підопічні Андрія Кругляка так і не змогли втілити цю перевагу у забиті м’ячі,  саме тому гра завершилась із рахунком 4:1 на користь команди Київського університету ім. Бориса Грінченка, які в цьому сезоні здобувають бронзові нагороди ХХ Чемпіонату м. Києва з футболу серед студентських команд ЗВО сезону 2018-2019 рр., з чим ми їх і вітаємо.