Від Першості серед студентів до медалей Прем’єр-Ліги України

В минулому сезоні Української Прем’єр ліги головним відкриттям чемпіонату стала команда «Олександрія», яка виборола бронзові нагороди та чудово себе проявила в матчах з лідерами. Частиною цього тріумфу став скромний, але тільки за межами футбольного поля, хлопчина, якого звуть Дмитро Шастал. Він чудово знайомий шанувальникам студентського футболу в м. Києві, адже певний час він захищав кольори колективу «Україна» з ВМУРоЛу.

Привіт, Дмитро! Від імені колективу Футбольної асоціації студентів м. Києва вітаю тебе зі стартом нового футбольного сезону.

- Привіт! Дякую, також усіх вітаю з початком футбольного сезону і початком навчання.

Розкажи як пройшла підготовка до нього?

- Ми з командою провели два тренувальні збори. Перший проходив у Голандії, де нам пощастило поспарингуватися з такими серйозними суперниками як Андерлехт, Стандарт, АЗ Алкмар. Відчули Європейський підхід до футболу. А другий сбір проходив у Болгарії, тут ми зустрічалися з чемпіоном Туркменістану - Алтин Асиром, та кіпрським АЕЛом.      

В минулому сезоні твоя команда виборола бронзові нагороди Української Прем’єр ліги. А які цілі та задачі ставляться перед колективом на сезон 2019-2020 рр.?

- Цього сезону всі розуміють на скільки важко буде повторити минулорічний результат, враховуючи гру на три фронти. Тому першочерговим завданням є потрапляння команди у першу "шістку" по закінченню першого етапу чемпіонату.

Певно медаль за минулий сезон є найбільш вагомою нагородою в твоїй кар’єрі на даний момент. А які ще нагороди та здобутки для тебе мають велику цінність?

- Так, це досягнення поки виділяється з-поміж інших, тому і згадати щось інше схоже не зможу. Я думаю медалями за дитячі чемпіонати міста вже нікого не здивуєш, тому думаю краще утримаюсь від їх перелічення (сміється).

Ще кілька років тому ти грав у чемпіонаті м. Києва з футболу серед студентських команд, представляв колектив ВМУРоЛ «Україна», наразі ти професійний гравець. Тренер команди Олександр Шамич пишається тобою та завжди ставить в приклад.  Дай пораду тим молодим гравцям, які грають у студентських змаганнях та по-справжньому мріють про великий футбол.

- Конкретного рецепту успіху в мене немає. Є декілька порад які мені допомогли у досягнені певного успіху і нічого нового я певно не скажу. Важливо розуміти якої цілі ти хочеш досягти і які твої футбольні якості дадуть тобі змогу зробити це, і вже потім користуватися ними и робити з них свій футбольний почерк. Дуже важливим у футболі є підтримка оточуючих, які розуміються на грі, зазвичай це тренер, батько або просто старший товариш з великим досвідом. Дуже важливо мати об’єктивну думку такої людини, яка завжди зможе підказати певні аспекти гри чи просто підбадьорити у разі невдачі. Про щоденну роботу я говорити не буду тому що думаю усі й так розуміють що без неї досягнення будь- якої цілі неможливе. Отож - бачити ціль, багато працювати, слухати "правильних" людей і робити висновки. А Олександру Миколайовичу великий привіт і подяка. Він справжній професіонал, який розуміє усі аспекти і тонкощі гри. Його поради та настанови дійсно допомогли в моєму становленні, як футболіста.

Останній м’яч в УПЛ ти забив у ворота команди «Арсенал-Київ» у минулому сезоні. Наскільки цей гол був важливим для тебе, як для вихованця саме столичного футболу?

- Скажу так, забивати на очах рідних та друзів завжди дуже приємно, це думаю вам скаже кожен футболіст. Тому голи в Києві забиваються з великим задоволенням, і по емоціям нагадують "домашні" в Олександрії.

Хто з відомих гравців для тебе є прикладом? Хто на твою думку кращий в українському та хто є лідером команди «Олександрія»?

- Серед українських футболістів імпонують по грі Віктор Циганков, Андрій Ярмоленко, до цього списку сміливо можу віднести своїх одноклубників Кирила Ковальця та Женю Банаду. Сподіваюсь найближчим часом лідери нашого клубу будуть більше залучатись до лав національної збірної України.

Скільки часу в тиждень ти віддаєш футболу? Чим захоплюєшся (займаєшся), у вільний від тренувань та матчів час?

- На футбол кожного дня витрачаю від 3 до 6 годин, Один день на тиждень виділяю під вихідний, але відпочинок зазвичай також є активним і цілого дня ніхто у ліжку не лежить.

До старту нового сезону змагань з футболу під егідою ФАСК, побажай щось нашим гравцям та командам.

- Ще раз вітаю усіх із початком нового футбольного року. Бажаю усім міцного здоров'я та більше перемог у вашому футбольному житті!

Команда Університету «Україна» - срібний призер Першості м. Києва з футболу серед студентських команд Вищих навчальних закладів (сезон 2014-2015 років). Дмитро Шастал четвертий у верхньому ряду справа.

 
22 серпня 2019

 2020 переглядів

 
 
123123