Сергій Бойченко: "Всі розуміли, що тільки разом, один за одного ми досягнемо певного результату"

За підсумками минувшого сезону кращою студентською командою столиці з футболу по праву стала збірна НУФВСУ-МАУП, а її головний тренер Сергій Бойченко був названий кращим тренером сезону 2018-2019 рр. Вже через кілька тижнів після фантастичного фінального матчу, в якому «інфізівці» перемогли команду «Меркурій» з КНТЕУ із рахунком 3:2, підопічні Бойченка здобули перемогу у змаганнях з футболу вже на ХIV літній Універсіаді. Загалом це цілком логічно, що команда Національного університету фізичного виховання і спорту України має одну з кращих футбольних команд, як в столиці, так і загалом в Україні, але високі місця та головна ціль – чемпіонство, були досягнуті тільки в цьому сезоні. Давайте спробуємо розібратись в причинах тріумфу команди НУФВСУ-МАУП разом із її головним тренером, старшим викладачем кафедри футболу Національного університету фізичного виховання і спорту України, заступником завідувача кафедри зі спортивно-масової роботи Сергієм Володимировичем Бойченко.

Сергію Володимировичу, насамперед, дсзвольте привітати Вас із двома досить вагомими нагородами. За рахунок чого вони стали можливими?

Дякую. Дуже багато складників успіху. Насамперед, у самих гравцях, перед якими на першій грі в роздягальні були поставлені завдання на сезон боротися тільки за перше місце, тому що в університеті завжди ставлять високі цілі. Також велика заслуга в кожній перемозі є доцента кафедри футболу, заслуженого тренера України Залойло Володимира Васильовича, який постійно брав участь в усіх внутрішніх процесах нашої команди. Саме він був постійно на зв’язку з тренерами інших команд, за які виступають наші гравці.

Оцініть виступи команди протягом усього сезону, що вже позаду.

Як ви розумієте, у нас досить багато гравців, які грають на високому рівні, як в командах майстрів, так і гравці команд прем’єр-ліги, І та ІІ ліги, команди U19, U21, які навчаються у нас на кафедрі футболу. Ви повинні розуміти, що вони не завжди мають змогу грати за університет в силу своїх професійних обов’язків перед клубами. Із цим і були пов’язані головні труднощі протягом сезону. Загалом ми пройшли весь шлях на пристойному рівні та заслужили цю перемогу.

В 2013 році Ви вже вигравали головні нагороди ХІ літної Універсіади України з футболу, а от потрапити у фінал на стадіоні «Динамо» раніше не вдавалось. Чим цей склад команди НУФВСУ-МАУП зміг подолати цю вершину?

В 2013 році команда, яка виборола І місце на ХІ літній універсіаді була досить сильна. Завдяки спільній співпраці з директором департаменту спорту МАУП Мироном Ільницьким. На той час в МАУПі навчалися студенти, які представляли команди майстрів. Ми досягли успіху, бо і майже всі студенти НУФВСУ грали в командах майстрів на досить високому рівні.

Як привітало керівництво університету зі здобутками?

Офіційне привітання команди з нагоди перемогу на літній Універсіаді України заплановано на початок липня в актовій залі під час вручення дипломів випускникам НУФВСУ. На фінальній грі змагань м. Києва та на іграх Універсіади в Тернополі керівництво університету в особі ректора Євгенія Вікторовича Імаса, проректора з науково-педагогічної роботи, деканів факультетів безпосередньо підтримували команду на стадіоні. При нагоді хотів подякувати ще раз керівництву НУФВСУ за підтримку та створення належних умов для підготовки та участі в змаганнях. Також хочу подякувати керівництву МАУП та особисто директору департаменту виховної роботи та спорту Захарчуку Івану Романовичу за плідну співпрацю.

Яких гравців Ви могли би виділити у своїй команді, хто брав більше на себе ініціативу на полі та у роздягальні?

Виділити когось з гравців, я вважаю з моєї сторони, було б не коректно. Виграла вся команда. Кожен по-своєму вніс свою частку в загальний успіх. На полі та в роздягальні, звичайно, більшу ініціативу брали досвідчені гравці. Але всі розуміли, що тільки разом, один за одного ми досягнемо певного результату. ФАСК зі свого боку нагородив гравців команди: Мохначука Дмитра – кращого бомбардира та Хруля Дениса, який був визнаний кращим півзахисником.

22 роки тому Ви отримали диплом Національного університету фізичного виховання і спорту України, після чого працювали викладачем кафедри фізичного виховання та спорту Національного університету державної податкової служби України. Саме там Ви набирались досвіду у тренерській справі?

Так, я закінчив НУФВСУ у 1997 році і одразу почав працювати в НУДПСУ на кафедрі фізичного виховання, яку очолював Терещенко В.І. Саме там, на той час була дуже хороша команда під керівництвом головного тренера Удалова В.Д., а я став його помічником. Команда брала участь в чемпіонаті України серед студентів та першості області. Там я почав набиратися досвіду, адже завжди був поряд з командою.

Які особливості тренування саме студентських команд можна виділити на вашу думку?

Тренування студентів досить специфічні, зокрема для нашого ЗВО. Більшість гравців тренується з командами 5 разів на тиждень. Наше завдання, перш за все, визначити в якій психологічній та фізичній формі знаходяться гравці, які безпосередньо брали участь в тій чи іншій грі, адже в заявці знаходяться 30 чоловік. Також завдяки співпраці нашого університету та УАФ у нас є можливість проводити заняття з підвищення спортивної майстерності на майданчиках УАФ.

Які цілі та завдання будуть стояти перед командою та її тренером у наступному сезоні?

Цілі та завдання на наступний сезон керівництво університету перед ХХІ Чемпіонатом серед ЗВО м. Києва, можна не сумніватися, будуть найвищі.

Коли розпочнеться підготовка до нього?

Підготовка, як і завжди, розпочнеться в другій половині серпня, адже 5 вересня потрібно визначитися з гравцями, яких потрібно заявити.

Вашими головними науковими інтересами є вдосконалення системи управління тренувальним процесом у професійних футбольних командах. Чи залучаєте свій науковий досвід у тренувальному процесі студентської команди з футболу? Та як саме?

Щоб в певній мірі використовувати науковий досвід, потрібно працювати в команді щоденно, брати участь в тренувальному процесі, бачити щоденні результати. Але зробити це в студентській збірній важко, в зв’язку з певною специфічною роботою. Звичайно, зараз є дуже багато наукових дослідників, методик, які можливо втілювати та застосовувати як у науковій методиці, так і практичній роботі. Звичайно, зміст та структура навчально-тренувального процесу в студентській збірній та у професійному клубі суттєво різняться. Але в той же час деякі принципи технічної підготовки та підготовки команди до короткострокових турнірів (якими, наприклад, є змагання Універсіади) вдалося реалізувати.

Розкажіть про свої студентські роки та спортивні вподобання тих часів.

Мені пощастило з наставниками. Я 2,5 роки був в Республіканському училищі Олімпійського резерву, тренером якої був прославлений футболіст Медвідь Ф.Й. потім, після вступу в університет в 1993 році, куратором групи був Догадайло В.Г., який разом з Мунтяном на той час були тренерами молодіжної збірної України, ми вже тоді ходили на матчі збірної та робили аналіз техніко-тактичних дій усіх футболістів. 

Дякуємо Вам!

 
20 липня 2019

 859 переглядів

 
 
123123