В’ячеслав Гамов: «Здоровим бути модно»

Прес-служба ФАСК поспілкувалась з завідуючим кафедри фізичної культури Київського національного торговельно-економічного університету – В’ячеславом Георгійовичем Гамовим, людиною що вже протягом багатьох років віддає всі свої сили на розвиток здорової нації.

На полі і в житті одній команді. Екс-міністр освіти, ректор НУБІПУ С. Ніколаєнко і В. Гамов

В’ячеслав Георгійович, перш за все, хотілося б згадати переможний для команди Вашого університету минулий сезон. Команда «Меркурій» з Київського національного торговельно-економічного університету змогла стати чемпіоном та володарем Кубку м. Києва серед студентських команд ВНЗ під егідою Футбольної асоціації студентів м. Києва. Чого очікуєте від нового сезону, перш за все для СК «Меркурій»?

-У новому році очікуємо перемог від  команд футболістів, баскетболістів та волейболістів, збірної команди з черлідінгу. В індивідуальних видах – це перемоги легкоатлетів, плавців.

СК «Меркурій» й у цьому сезоні йде на першій сходинці турнірної таблиці й маємо надію, що на ній і залишиться. 

Крім того, цього сезону вперше ми стартували у змаганнях ФАСК з футзалу серед чоловіків й вдруге беремо участь у змаганнях з футзалу серед жіночих студентських команд ВНЗ.

Нагородження чемпіонів Вищої ліги ФАСК з футболу. КНТЕУ, 1 вересня 2017 р.

Як багато першокурсників, які почали навчатися в КНТЕУ, мають бажання займатися спортом та представляти честь університету?

-Наш університет за кількістю вступників посів п’яте місце в країні. На перший курс вступило  2493 чоловік. Всього на денній формі навчається  приблизно 10000.  Бажання у студентів є. Маємо можливість вибирати тільки кращих .

Ми пишаємося, що в нашому університеті навчалися: Заслужений майстер спорту Віктор Чанов, голкіпер київського «Динамо», Заслужений майстер спорту Іван Гешко, чемпіон Європи і світу з бігу на 1500 м у приміщенні, Майстер спорту міжнародного класу Савельєв Леонід – чемпіон  VII Літньої Універсіади у Москві 1973 року, Майстер спорту міжнародного класу із плавання Сергій Бреус, бронзовий та срібний призер чемпіонатів світу, дворазовий чемпіон та рекордсмен Європи, багаторазовий чемпіон всесвітніх універсіад і кубків світу, Майстер спорту міжнародного класу Демедюк Сергій  чемпіон Всесвітньої Універсіади 2007 року, учасник Олімпійських ігор 2004, 2008 рр., Майстер спорту міжнародного класу Матросова Анастасія  чемпіонка світу із дзюдо 2005 року.

Розкажіть в яких ще видах спорту студенти торгового здобувають нагороди та перемоги?

-Баскетбольна команда перемогла у фінальних змаганнях і стала чемпіоном м. Києва, обігравши сильні команди Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Національного  університету фізичного виховання і спорту України.

Збірна команда з черлідінгу перемогла  на чемпіонаті міста серед  ВНЗ. А майстер спорту міжнародного класу  Сівіріна Анастасія – однією з найкращих у світі.

Наші плавці є однією з найсильніших команд в місті. Степанчук Євген  на Чемпіонаті світу з плавання (березень 2016 р., м. Егер, Угорщина) у ластах на дистанції 100 м та естафета 4х100 (біласти)  виборов золото і став срібним призером на дистанції 200 м (біласти). Під час змагань було встановлено рекорди України на дистанціях 100 и 200 м.

В університеті навчається найсильніша людина України Новіков Олексій. Він посів І місця (золото)  на Чемпіонаті Європи (червень 2016 р.,   м. Краків, Польща)  у змаганнях з парного скайтеку та на Кубку світу з силового багатоборства (м. Мінськ, Білорусь, вересень 2016 р.). На Чемпіонаті світу  зі стронгмену «World Strongest Team» (17 липня 2016 р., Львів)  зайняв 5 місце.

В КНТЕУ навчається й найшвидший спортсмен України, член збірної України з легкої атлетики, майстер спорту України Савенко Олександр. Сто метрів він долає за 10,3 секунди.

Бігуни нашого університету стали призерами чемпіонату м. Києва та спартакіади м. Києва серед ВНЗ, а студентка Шкурко Вікторія стала чемпіонкою м. Києва серед ВНЗ.

Розкажіть про Ваші студентські роки та про ті умови, що були надані студентам та молоді для заняття спортом. Зараз Ви знаходитесь у чудовій фізичній формі (1 вересня В’ячеслав Георгійович відсвяткував своє 65-річчя).

- Студентські роки, як у кожної молодої людини це найкращі роки.  Навчався у Львівському державному інституті фізичної культури. Троє з чотирьох хлопців, які у студентські роки жили в одній кімнаті гуртожитку, сьогодні носять почесне звання заслужених.

Величко Олександр, Майстер спорту міжнародного класу.  Чемпіон СРСР (1980–82) з бігу на 3000 м з перешкодами. Полковник Величко очолював Управління спорту Міністерства оборони України, став Заслуженим працівником фізичної культури і спорту України. Ледней Антон – Заслужений вчитель України. Працював у Міжгірській загальноосвітній школі № 1 на Закарпатті. У 2002 році з рук Президента Леоніда Кучми отримав відзнаку у «Заслуженого працівника освіти».

Далі була служба в армійському спортклубі м. Києва. Під час служби познайомився зі своїми друзями – із відомими сьогодні людьми братами Зайчуками: майбутнім Міністром освіти Валентином та Борисом. Тренувалися у одного тренера  – Степана  Савовича  Байдюка, Майстра спорту міжнародного класу.

Збірна України з футболу  на ХХV Всесвітній  студентській універсіаді в м. Белград 2009р. знову

Працюючи тренером у ДЮСШ Ви виховали чимало спортсменів, кого можете виділити серед своїх вихованців?

-Працюючи у ДЮСШ м. Славута, Хмельницької області підготував двох призерів СРСР Музалевського Олександра  (3000 м з перешкодами) та Климчук  Тамару (400 м з бар’єрами). Також підготував багато майстрів спорту, у тому числі майстра спорту,  чемпіона України серед юніорів на дистанції в 5 км, триразового чемпіона Франції з полумарафону Андрія Гладишева.  В один із олімпійських циклів п’ятеро моїх вихованців входило до юніорської  команди СРСР – це А.Рябуха, А.Гладишев, А. Привалов, Т.Мезенцева, А.Бондарук. Мої учні були також учасниками Олімпійських ігор.

У Броварському училищі фізичної культури пройшов шлях від старшого тренера, завуча зі спортивної роботи до директора. В училищі були підготовлені відомі спортсмени: три чемпіони світу з професійного боксу – Володимир Кличко,  Сергій Дзинзирук, Юрій Нужненко, чемпіон світу з велоспорту Ярослав Попович, чемпіони світу з плавання Олег Лісогор и Сергій Бреус.

З часом працював директором Вищого республіканського училища фізичної культури, де окрім 23 олімпійських чемпіонів, було підготовлено чимало відомих футболістів.

Запам’яталася  розмова з Григорієм Суркісом, коли обговорювали договір про співпрацю. Він зауважив, що хотів би бачити хоча б одного футболіста у складі  «Динамо» Київ. В основному складі грало п’ять футболістів, серед них Віталій Федорів, Віталій Буяльський. Найбільш титулованим з них є Денис Гармаш. В інших командах грало десять футболістів, з відомих – це Іван Петряк («Зоря», Луганськ).

Приємно згадувати виступи наших футболістів-студентів на Універсіадах, де вони у Бангкоці та Белграді двічі поспіль вибороли золоті нагороди. Потім багато з них грало у відомих командах.

Були проведені змагання серед загально освітніх шкіл України з футболу у фінальних змаганнях на Олімпійському стадіоні перед Євро-2012, де були присутні 47 тис. глядачів.

Організовані щорічні змагання з футболу серед університетів Польщі та України.

У 2009 році в Києві був проведений Чемпіонат Європи з футболу серед університетів.

Вперше в історії України збірна з футболу стала ХХІМ  Чемпіоном Всесвітньої універсіади серед студентів.  Бангкок 2007р.

Зараз стає популярним бути здоровим та фізично розвинутим, але далеко не вся молодь прагне до цього. Як, на Вашу думку, спонукати молодь на заняттям спорту?

-Здоровим бути модно. Починати треба зі шкільної лави. Бути швидким, сильним, спритним хоче кожний. Спонукає до цього  постанова Кабінету Міністрів № 1045 від 9 грудня 2015 року, де чітко прописані вимоги для проведення щорічного оцінювання  фізичної підготовленості населення України. Керівники несуть відповідальність за спрямування діяльності навчальних закладів, учнівської та студентської молоді до здачі нормативів. У нашому університеті жоден студент не звільнений від занять з фізичної культури. Всі студенти з вадами здоров’я  займаються у групах з фізичної реабілітації.

В КНТЕУ працюють секції з різних видів спорту: футбол, баскетбол, волейбол, настільний теніс, бадмінтон, плавання, фітнес, легка атлетика, загальна фізична підготовка, оздоровчий біг і туризм, боротьба, бокс, жіночий футбол, атлетична гімнастика та фізична реабілітація.

Які зміни Ви принесли з собою в КНТЕУ, ставши завідувачем кафедри фізичної культури? Як це працює?

-Значно розширили календар проведення спортивних заходів. Започаткували проведення Спартакіади серед співробітників з різних видів спорту. Запрошуємо та допомагаємо спортсменам високого класу у реалізації учбово-тренувальних занять.

Ви 6 років були Головою комітету з фізичного виховання та спорту МОН України. У зв’язку з цим питання: як Ви ставитесь до скорочення годин для заняття фізичною культурою та скорочень кафедр фізкультури та спорту в деяких університетах?

-Рухова активність наших студентів дуже низька. Майже 50 відсотків студентів не вміє плавати.  Робимо все можливе, щоб зацікавити студентів вести здоровий спосіб життя. Перш за все – це ранкова гімнастика, після занять спортивний майданчик та бігова доріжка. В університеті проводять Спартакіади серед факультетів, гуртожитків, секцій.

Що можете запропонувати для розвитку та популяризації фізичної культури та спорту в Україні?

-Виконувати ті нормативні документи, які є, проводити фізкультурно-патріотичні змагання серед школярів та студентів.

В’ячеслав Георгійович з легендарним футболістом та тренером – Олегом Блохіним

Розкажіть про те відчуття, що переповнює спортсмена, який удостоєний високої честі нести Олімпійський вогонь?

-Гордість за Батьківщину, яка довірила тобі нести Олімпійський вогонь. Вперше ніс Олімпійський вогонь у 1980 році на Хмельниччині, вдруге у 2004 році у Києві.  Вважаю, що справився б з цим завданням і сьогодні.

В останнє Ви брали участь у цьому дійстві в 2004 році, вистачило б сили нести вогонь в честь наступної Олімпіади, що пройде в Токіо?

-Навесні цього року здавав нормативи з проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення України. Виконав нормативи для вікової категорії 51-55 років. Тест на витривалість – біг 2150 метрів за 12 хвилин. Раз на тиждень бігаю протягом години без зупинки.

Після проведення Чемпіонату Європи серед студентів. 2009р., інтерв’ю у голови комітету фізичної культури і спорту бере Валентин Щербачьов

Владислав Третяк

 
27 листопада 2017

 1771 перегляд

 
 

13 червня Ректор КНУТД академік Іван Грищенко: «Одним із завдань університету є підтримання на високому рівні фізичного здоров'я студентів»
11 травня Віктор Андрущенко : «Фізкультура і спорт – це здоров’я, сила і звитяга»
16 березня Ректор Європейського Університету Іван Тимошенко: "Студентський футбол поєднує фізичний розвиток з інтелектуальним і моральним."
20 грудня Ректор Університету Грінченка Віктор Огнев'юк: "Для того, щоб система фізичного виховання у вищому навчальному закладі була ефективною, вона має бути перш за все цікавою для студентів"
25 листопада Микола Сергієнко: «Київський футзал вийшов на той рівень, який називають стабільним»
27 лютого Ректор НУБіП України Станіслав Ніколаєнко: плануємо бути серед лідерів студентського футболу
27 грудня Гринь Андрій Романович: «ФАСК - це кохане дитя, якому будеш завжди віддавати своє серце і душу»
123123