Микола Сергієнко: «Київський футзал вийшов на той рівень, який називають стабільним»

За останні роки футзал у Києві вийшов на досить високий рівень завдяки злагодженій роботі дружньої команди міської Федерації. Як результат, столиця має досить привабливий чемпіонат, а кращі команди Києва не пасуть задніх навіть на всеукраїнській арені. До цього величезного кроку уперед київського футзалу причетний Микола Сергієнко, який доклав  чимало зусиль у розвиток цього виду спорту, та вже кілька років працює  на посаді одного з керівників Федерації футзалу міста. Робить Микола Сергієнко  й чимало для розвитку студентського футзалу. Саме з виконавчим директором Федерації футзалу міста Києва й членом виконкому ФАСК поспілкувався наш кореспондент напередодні старту нового студентського  футзального сезону у місті:

- Микола Олександровичу, не відкрию тайну, якщо скажу, що футзал у вашому житті займає одне з головних місць. По-перше, хотілось запитати вас про те, як і чому саме з цим видом спорту зв’язала вас доля?

- Як і багато хлопців, у дитинстві та юністі я полюблял грати в футбол, дивився його по телебаченню, вболівав за київське «Динамо». Ще зі шкільних років відзначив для себе, що маю певні організаторські здібності. Мені подобалося працювати над різноманітними заходами. Коли я працював в компанії «Лан-Україна», мені вдалося пов’язати свої якості організатора з хоббі, яким був на той час футбол. Спочатку я організував чемпіонат в середині компанії з міні-футболу, потім створив збірну, після чого команда компанії стала брати  участь у Бізнес-лізі. Так почалося моє знайомство з футболом у приміщенях, який увесь світ називає "футзал". Згодом я познайомився з Павлом Анатолійовичем Присяжнюком. У нього були можливості вкладати гроши у футзал, у мене – ідеї. На той час спорту у столиці бракувало якісних змагань з футзалу. Тому у 2010 році ми почали разом організовувати комерційні турніри. А коли зрозуміли, що наш продукт став якісним та привабливим, пішли з програмою на вибори в Федерацію футзалу міста Києва, де перемогли  в 2013 році. 

- Ви відзначили, що свого часу й самі полюбляли грати з м'ячем. Про які цікаві сторінки з власного футзального, або футбольного життя вам згадувати найприємніше?

Звичайно, я грав свого часу у великий футбол та футзал. Але в мене немає великих досягнень, бо я грав на аматорському рівні. В той же час я завжди намагався реалізувати себе як функціонер, організатор спортивних заходів. Роблю це і сьогодні. Тому найприємніші спогади зв’язані з організаторською діяльністю. Наприклад, чудово пам’ятаю, як створювали «UMBRO-Лігу» – один з якісних футзальних продуктів у Києві. Тоді ми були перші в місті, хто організував онлайн-трансляції та завпровадив інші нововведення. Приємно згадувати дух тієї роботи.

 

- З того часу як ви займаєте посаду виконавчого директора ФФзК, які основні зміни щодо організації змагань могли б підкреслити?

- Ще за рік до того, як наша команда офіційно почала працювати у ФФзК, ми провели спільний з «UMBRO-Лігою» чемпіонат Києва. В цьому турнірі були впроваджені деякі нововведеня щодо висвітлення футзалу. Якщо раніше заходи проходили на узькому в інформаційному плані рівні, то з того часу ми маємо зовсім іншу ситуацію. Наша команда створила власний відділ журналістики, усі головні події широко висвітлює сайт федерації. За час діяльності нашої команди, деякі клуби підросли до рівня вищої та першої ліг України. Це «ХІТ» та «ЕпіцентрК3». Регулярно від нашого чемпіонату 4-5 команд грають у Кубку України, а команді “MANZANA” вдалося виграти Кубок України в статусі аматорської команди. Іншим словом якісні зміни дуже помітні. 

- Як живе київський футзал сьогодні? Які позитивні тенденції в питанні його  розвитку ви бачите і що турбує вас найбільше?

- На цей час київський футзал вийшов на той рівень, який називають стабільним. Щоб піднятися вище, нам потрібно або залучення великих спонсорів, на що в такому економічному стані в країні дуже важко розраховувати, або такий фактор, як прийняття футзалу олімпійським видом спорту, що дало би підтримку з боку держави. Що турбує? Насамперед відсутність потрібної кількості залів. Так, в порівнянні з іншими містами України в нас все дуже добре. Але для Києва чотири зали (СК «КПІ», СК «СКА», СК «НУХТ» та СК «НПУ ім. Драгоманова»), які відповідають всеукраїнському рівню, це замало. Нажаль на сьогодні поки що ніхто, маю на увазі владу, не зацікавлений в тому, щоб змінити ситуацію по цьому питанню на краще. Земля дуже дорога в столиці.  

 

- В чому полягає партнерська діяльність Федерації футзала міста Києва з Футбольною асоціацією студентів нашого міста?

- Партнерська діяльність полягає в тому, що змагання чемпіонату та Кубку міста з футзалу серед студентів обслуговують арбітри нашої Федерації. ФАСК є колективним членом Федерації футзалу міста Києва. Усі регламентні норми змагань ми опрацьовуємо спільно. Зараз досягли домовленості, щоб ТМ SELECT стала офіційним партнером ФАСК.   

 

- Розкажіть, будь ласка, про вашу діяльність в компанії «SELECT SPORTUKRAINE» і як однойменні м’ячі були обрані офіційними у змаганнях ФАСК?  

- В футзальному світі SELECT це бренд якщо не номер один, то входить до топ-3. Компанія спеціалізується на розробці м’ячів, вона першою розробила стандарти м’ячів для FIFA. Оскільки я є членом виконкому ФАСК та за сумісництвом директором з продажу в компанії «SELECT SPORTUKRAINE», мною було запропоновано, щоб студенти нашого міста грали якісними м’ячами. Ми розробили спеціальну серію м’ячів для українського ринку. Для студентів зробили знижку, щоб вони могли грати м’ячами за доступними цінами. В контексті співпраці с ФАСК кожній команді буде подаровано по м’ячу. Також під час нагородження переможець та фіналіст Кубка Києва теж отримає в якості нагороди м’ячі ТМ SELECT. 

Олексій Манєєв, Денис Бобр

Фото з особистого архіву М. Сергієнка.

 

 
25 листопада 2016

 1947 переглядів

 
 
123123