Петро Куліков: «Саме командні види спорту залучають студентські маси до фізичної культури.»

Збірні команди Київського національного університету будівництва і архітектури в останні роки значно покращила свої результати та здобутки в столичному студентському футболі та футзалі. Саме тому прес-служба Футбольної асоціації студентів м. Києва вирішила поспілкуватись з ректором КНУБА Петром Мусійовичем Куліковим – професором, кандидатом економічних наук, заступником Міністра освіти та науки, молоді та спорту України 2009-2010рр. та головою Ради ректорів Київського вузівського центру.

1. Що змінилось за останні роки у Вашому університеті в плані спортивної інфраструктури та підготовки студентів?

Перш за все змінилось  відношення до спорту як з боку ректорату так і з боку самих студентів. Ми починаємо глибше розуміти, що здоров’я нації залежить в тому числі і від наполегливого заняття фізичною культурою та спортом.  Саме завдяки цьому перед молоддю відкриваються двері науки, кар’єри.

За п’ять років як я обраний ректором, в університеті суттєво покращилась сама атмосфера коло спорту. У студентів КНУБА сьогодні є всі умови для занять спортом. Тут є цілий комплекс спортивних споруд: стадіон з трибунами, сучасні спортивні майданчики, спорткомплекс з ігровим і атлетичним залами, плавальний басейн, веслувальний басейн, зал боксу і інше. Це також спортивні секції: ритмічна гімнастика, легка атлетика, вільна боротьба, бокс, кікбоксінг, плавання, атлетична гімнастика, футбол, волейбол, баскетбол. Заняття проводять викладачі кафедри фізичного виховання, які у минулому самі були відомими спортсменами. Наші спортсмени з успіхом беруть участь у міських, українських, міжнародних змаганнях і отримують нагороди. Вирішуються питання оновлення спортивного комплексу КНУБА: проведений поточний ремонт стадіону, басейну, ігрового залу, залів для боксу і  для фітнесу, замінені вікна комплексу. 

2. Які з напрямків розвитку студентського спорту є найбільш пріоритетними для Вашого університету?

Перш за все я вважаю важливим розвиток командних видів спорту, тому що саме вони залучають студентські маси до фізичної культури. У нас створені команди з футзалу, причому жіноча команда досягає результатів не нижче, ніж чоловіча. Є також команди з гандболу, баскетболу. Розвиваються такі види, як бокс, боротьба, плавання.

3. Розкажіть про той, досвід, шо Ви здобули на посаді заступника Міністра освіти України? Що запам’яталось найкраще з тих часів?

Дійсно, робота в міністерстві освіти та науки надала мені певний досвід. Я входив до складу президії студентської спортивної спілки, яку очолював тодішній міністр Кремень В.Г. Мені довелось курирувати весь спектр видів спорту, підготовку наших студентів – спортсменів до Всесвітніх Універсіад, Олімпійських Ігор. Звичайно, спортивні досягнення багато в чому залежать від фінансування.  Нам вдалось досягнути збільшення  витрат на спорт по міністерству з 5 до 50 млн. гривень.  За час моєї   праці, завдяки великої уваги до спорту з боку міністрів освіти Кремня С.М., Зайчука В.О., Ніколаєнка С.М. загальна студентська команда України неодноразово входила до трійки призерів Всесвітньої Універсіади. Хочу відмітити особливу роль в розвитку спорту в той час Операйло Сергія Ілліча, голови спортивного товариства «Гарт».

 

4. Розкажіть нашим читачам про діяльність Ради Ректорів, головою якої Ви є. Чи обговорюєте Ви з колегами питання пов’язані зі спортивною орієнтацією молоді?

Хочу нагадати читачам, що   Рада Ректорів це дорадчий орган, він координує діяльність вищих навчальних закладів Києва, у тому числі у справах фізичної культури та спорту. Ректори ВНЗ входять до складу Спортивної студентської спілки України, голова – Євген Вікторович  Імас, ректор НУФВСУ, доктор економічних наук, професор. Завдяки зусиллям ректорів, вдалось втілити в життя кожного ВНЗ заходи по розвитку спорту. Також важливою частиною роботи Ради Ректорів є підтримка студентського футболу в столиці, зокрема співпраця з Футбольною асоціацією студентів м. Києва. Разом з Президентом ФАСК Вадимом Місюрою нам вдалось об'єднати 25 вищих учбових закладів, студенти яких мають змогу грати у футбол та заматись фізичною культурою.

5. Які, на Вашу думку, перспективи розвитку студентського спорту в нашій країні?

Все залежить від уваги до нього. З раннього дитинства нам відомо, що спорт і здоров’я - нерозривні явища . Заглядаючи в минуле - виживання людини залежало більше від її фізичної сили, ніж розумових здібностей. Але нині все зовсім навпаки, з розвитком науково-технічного прогресу людство стає фізично менш активним, тому фізкультура і спорт стають просто необхідними. Саме на це і повинні спрямовуватися загальні зусилля урядовців, ректорського корпусу,  громадськості.

6. Що може підвищити зацікавленість громадськості до студентського спорту?

Тільки розуміння. Якщо зрозуміти, що спорт не індивідуальне бажання саморозвитку особистості, а надбання нації, її фізичне та духовне здоров’я.

7. Згадуючи свої студентські роки в Київському інженерно-будівельному інституті, якими видами спорту захоплювались Ви? Чим, можливо, займались?

Я можу сказати, що спорт, зокрема бокс, зіграв важливу роль в моєму житті. Я маю звання «Майстер спорту». Вважаю, що тренуючи своє тіло, я загартовував і свій характер. Спорт також допоміг мені обрати напрям мого життя. Саме через бокс я потрапив до Київського інженерно-будівельного інституту. В певний момент  мені довелося обирати між спортом та навчанням. Виступав на змаганнях університету по легкої атлетики, плаванню. Але, незважаючи на мою любов до спорту, я твердо вирішив стати будівельником, саме там я бачив перспективи і можливість свого розвитку. Але до цього часу прагну не покидати занять спортом і намагаюсь підтримувати себе у гарній фізичній формі.

8. На Вашу думку, як слід залучати більше молоді до активного та здорового способу життя?

Перш за все це особистий приклад. Майже кожний ранок я починаю з плавання в нашому басейні. Ми практикуємо проведення загально-університетської ранкової гімнастики. В ней приймають участь проректори, декани факультетів, керівники кафедр та, безумовно, самі студенти.

9. Розкажіть про план розвитку спортивної бази університету на найближчий час. Чого варто очікувати студентам Вашого університету від розвитку спортивної бази КНУБА?

Нещодавно ми відремонтували зал для боксу та боротьби. Там 2 ринга, місце для тренажерів. В одному з корпусів гуртожитку ми зробили тренажерну кімнату. Попереду у нас заміна покриття  футбольного поля на штучне. Але це в майбутньому. А тепер, 24 квітня поточного року, матчем з футболу між збірними командами студентів  КНУБА та поліцією Солом’янського району відкриваємо ігровий зал спортивного комплексу після тривалого ремонту.

Владислав Третяк

 
18 травня 2018

 1516 переглядів

 
 

27 листопада В’ячеслав Гамов: «Здоровим бути модно»
13 червня Ректор КНУТД академік Іван Грищенко: «Одним із завдань університету є підтримання на високому рівні фізичного здоров'я студентів»
11 травня Віктор Андрущенко : «Фізкультура і спорт – це здоров’я, сила і звитяга»
16 березня Ректор Європейського Університету Іван Тимошенко: "Студентський футбол поєднує фізичний розвиток з інтелектуальним і моральним."
20 грудня Ректор Університету Грінченка Віктор Огнев'юк: "Для того, щоб система фізичного виховання у вищому навчальному закладі була ефективною, вона має бути перш за все цікавою для студентів"
25 листопада Микола Сергієнко: «Київський футзал вийшов на той рівень, який називають стабільним»
27 лютого Ректор НУБіП України Станіслав Ніколаєнко: плануємо бути серед лідерів студентського футболу
123123