Команди київських ВНЗ - призери ХІІ літньої Універсіади!

Двадцять першого жовтня відбувся фінал ХІІ літньої Універсіади з футболу. У фіналі зустрілися  команда Львів-1 (НУ "Львівська політехніка") та Сумської області (Сумський державний університет). У напруженому та цікавому поєдинку  переможцем стала команда Сумського державного університету : 2-1.

21 жовтня визначилася найсильніша студентська команда країни з футболу. Золоту нагороду футбольного турніру ХII літньої Універсіади України вибороли гравці Сумського державного університету, які обіграли у фіналі суперників із Львівського національного університету «Львівська політехніка».
Футбольний турнір студентських команд вищих навчальних закладів був останнім видом змагань ХII літньої Універсіади України. Його проводили Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, Спортивна студентська спілка України за підтримки Федерації футболу України, Федерації футболу Києва та Футбольної асоціації студентів м. Києва. Головним суддею змагань був арбітр Національної категорії Олександр Шамич.
Після трьох днів поєдинків у групах, боротьбу за п’єдестал продовжили команди Львівського національного університету «Львівська політехніка» (Львів-1), Національного університету харчових технологій (Київ-2), Сумського державного університету і збірна Національного університету фізичного виховання та спорту і Міжрегіональної академії управління персоналом (Київ-1).

До фіналу, який проходив на столичному стадіоні імені Віктора Баннікова, потрапили команди Львів-1, яка обіграла Київ-2, і СумДУ – їй поступився Київ-1.
День фінального матчу був дощовим і холодним. Але, як не старалася погода зіпсувати настрій футболістам і глядачам, їй цього зробити не вдалося. Навпаки, учасники ще більше горіли азартом і рвалися в бій. На відміну від похмурого дня, настрій у них був бадьорим і сонячним. Хоча через слизький газон падінь було більше, ніж зазвичай. Але мужнім хлопцям до таких спортивних «нюансів» не звикати. Мокра трава – не перешкода справжній майстерності. А майстерністю фіналісти порадували! Все було тут на найвищому рівні – і тонкі тактичні схеми, і комбінаційна гра, і захоплюючий дриблінг, і клас воротарів.
Коментував матч Заслужений журналіст України Олександр Липенко.
На початку матчу спортсменів та глядачів привітала збірна команда НУХТ з черліденгу. Дощ та холод зовсім не перешкодили дівчатам команди НУХТ прийняти участь у спортивному святі, надихнути учасників змагань на перемогу та подарувати гарний настрій глядачам. Дякуємо їм за їх рішучість!
Перший тайм почався з атак львів’ян. У цій половині гри вони мали територіальну перевагу і атакували гостріше за опонентів. Сумчани, в основному, діяли на контргрі.
Гравці «політехніки» вже до середини тайму мали кілька можливостей для взяття воріт. В одній з атак, після навісу справа, форвард сумчан підставив голову – м’яч пролетів в декількох сантиметрах від штанги. В іншому випадку львів’ян врятувала майстерність їхнього воротаря, який відбив потужний удар здалеку. Але рахунок у першій половині зустрічі відкрити на вдалося.
У другому таймі картина гри на полі значно змінилася. Тепер із перших секунд почали «тиснути» гравці сумської команди. Атака йшла за атакою. І такий натиск не міг не привести до успіху. На 53-й хвилині воротар «політехніки» трохи забарився з виходом і біля м’яча першим був форвард сумського університету Дмитро Ігумнов. 1: 0 – на користь СумДУ. Уже в наступній атаці сумчани мали змогу подвоїти рахунок, але м’яч пройшов зовсім близько зі стійкою. Запам’ятався також гарматний удар метрів з 25-ти. Вже вкотре львівський голкіпер продемонстрував, що такими «пострілами» його не пробити. А товариші по команді незабаром переконали глядачів, що миритися з поразкою намірів не мають. На 83-й хвилині після кутового у штрафну сумчан, жвавішим за інших був львівський форвард Андрій Савуляк, який і зробив рахунок рівним – 1: 1.
Поєдинок підходив до завершення, і, здавалося, що післяматчевих пенальті не минути. Гравці Сумського університету були іншої думки. На 85-й хвилині Дмитро Ігумнов – після помилки львів’ян у захисті – оформив свій дубль і загальну перемогу сумської команди. Свисток судді про закінчення матчу зафіксував на табло рахунок 2:1. Команда СумДУ завоювала головний приз футбольного турніру ХII літньої Універсіади України. «Срібло» – у гравців Національного університету «Львівська політехніка». Бронзові нагороди отримали дві столичні команди – НУФВСУ-МАУП і НУХТ.

Церемонія нагородження переможців та призерів відбулася відразу після фінальної зустрічі. Призів також удостоїлися гравці, які були визнані кращими у своїх номінаціях:
Кращий бомбардир: Савуляк Андрій (НУ «Львівська політехніка»)
Кращий воротар: Ситнер Микита (СумДУ)
Кращий захисник: Кібиш Микола (НУХТ)
Кращий напівзахисник: Алі Фарід (НУФВСУ)
Кращий нападаючий: Ігумнов Дмитро (СумДУ)
Кращий тренер: Залойло Володимир Васильович (тренер команди НУФВСУ-МАУП)
Нагородження проводили заступник міністра молоді і спорту України Микола Даневич, перший заступник голови Комітету фізичного виховання та спорту МОН України Володимир Авраменко, президент футбольної асоціації студентів Києва Вадим Місюра, генеральний секретар спортивної студентської спілки України Валентин Гаврилко, начальник Київського міського відділення КФВС Сергій Бобровник і головний секретар усіх змагань ХІІ літньої Універсіади України Іван Захарчук.
Під час церемонії нагородження був нагороджений медаллю «За заслуги І-го ступеню» від Федерації футболу м. Києва начальник Київського міського відділення Комітету ФВС МОН України Сергій Бобровник. Нагороду йому вручив Микола Даневич.
За надані фото яскравих моментів фінального матчу дякуємо спортивному фотокореспонденту Віктору Перегняку і заступнику голови КФВС Володимиру Авраменку. Щирі слова подяки президенту ФФУ Андрію Павелко за безоплатне надання спортивного комплексу імені Віктора Баннікова для проведення фінального матчу з футболу студентської Універсіади України і президенту футбольної асоціації студентів м. Києва Вадиму Місюрі за організаційну допомогу в проведенні фінальної частини змагань з футболу серед чоловіків ХІІ літньої Універсіади України і надання призових статуеток для нагородження переможців в номінаціях Кращих.