Олексій Яценко: "Спорт у ВНЗ не тільки повинен бути, а й мусить постійно розвиватись"

На минулому тижні ми писали про ще одне досягнення Футбольної асоціації студентів м. Києва -  представник Вищої Лігі Чемпіонату м. Києва серед студентських команд ВНЗ – КНТЕУ-Меркурій вдруге поспіль став Чемпіоном України у змаганнях під егідою ВФАС. Самобутня команда з добрими традиціями на полях Харківщини вкотре  довела, що є найсильнішою студентською збірною країни. Заслугу в результаті тренера команди Олексія Яценко важко переоцінити. Ми поспілкувалися з головним тренером команди КНТЕУ-Меркурій.
 
- Олексій Валентинович, розкажіть, будь ласка, про ваш чемпіонський шлях у змаганнях під егідою ВФАС? 
- Спочатку  команда провела груповий етап, де посіла І сходинку. Далі відбувся фінал чотирьох команд з 12-14 травня у м. Харків. Наша команда в півфіналі виграла з рахунком 1:0 у команди "Спортлідер+ - К-ПНУ" (Кам'янець-Подільський). У другому півфіналі СК "Зооветакадемія" (Харків) виграла з рахунком 2:0 у ФК "Тернопіль-Педуніверситет" (Тернопіль). У фінальній грі наша команда здолала господарів поля студентів з м. Харкова з рахунком 1:0, ставши у другій рік поспіль Чемпіоном України. 
 
- Як ви оціните  рівень команд-суперниць? 
- Рівень команд дуже високий. Команда Тернополя  - у першій лізі Чемпіонату України. Команда Харкова  - неодноразовий призер Чемпіонату Харківської області . Команда  Кам'янець-Подільського - постійний учасник Чемпіонату України серед ВНЗ та обласних змагань.
 
- Розкажіть більш детально про життєвий шлях: чому ви обрали саме студентський спорт? 
- Так сталося, що після закінчення активного виступу як гравця, поступила пропозиція тренувати студентську команду. Потім у 2000 році я почав працювати у КНТЕУ. До теперішнього часу треную студентську збірну нашого ВНЗ,  тому що працювати зі студентами  - дуже цікава і відповідальна місія.
 
 
- Які особливості тренування саме студентських команд можна виділити на вашу думку?
- Треба об’єднувати навчальне навантаження з тренувальним та ігровим. Це основна особливість роботи зі студентськими командами. 
 
- Зараз формується тенденція щодо відмови деяких ВНЗ від систематичних занять фізичною культурою з метою економії державних коштів. Що ви скажете з цього приводу? 
- На мою думку спорт у ВНЗ не тільки повинен бути, а й мусить розвиватись. Це невід’ємна складова розвитку нашої молоді. 
 
 
- Які завдання стоять перед Меркурієм на цей сезон?
- У кожній грі налаштовуватись на максимальний результат. 
 
- Яку підтримку здійснює керівництво ВНЗ для команди? 
- Керівництво нашого університету на чолі з ректором Анатолієм Антоновичем Мазаракі здійснює максимально можливу підтримку не тільки футболу, а і всьому студентського спорту.
 
 
- Розкажіть про подальші плани розвитку команди?
- Підвищення спортивної майстерності студентів  шляхом втілення новітніх методик тренування, удосконалювати результати змагань. 
 
Футбольна асоціація студентів м. Києва щиро вітає команду КНТЕУ-Меркурій й особисто Олексія Яценко з черговим успіхом на всеукраїнському рівні та бажає наснаги у подальшій роботі!
 
Денис Бобр
 
 
 
 
 
26 травня 2015

 2240 переглядів

 
 
123123