Юрій Тупиця: «Футбол тримається на чотирьох китах»

    Кореспондент сайту Футбольної асоціації студентів міста Києва взяв інтерв’ю у Юрія Івановича Тупиці, старшого викладача кафедри Фізичного виховання Гуманітарного інституту Університету імені Б.Грінченка, що очолює  збірну команду з футболу університету.

   Кор: Юрію Івановичу, ваша команда вийшла до півфіналу Кубку по міні-футболу серед команд ВНЗ м. Києва. Які чинники посприяли цьому успіху і як ви оцінюєте шанси Вашої команди на здобуття трофею?

   Ю.І.: Ніхто не очікував від нас такого результату, навіть я, адже команда нашого університету вперше бере участь у змаганнях такого рангу. Проте, одним з головних чинників успіху я б назвав роботу керівництва нашого університету, зокрема ректора Віктора Олександровича Огнев’юка. Саме завдяки Віктору Олександровичу наша футбольна збірна має змогу тричі на тиждень тренуватися на стадіоні «Оболонь», також у наше розпорядження було надано університетський басейн для занять із загальної фізичної підготовки. Загалом, ректорат робить усе можливе, щоб команда ні в чому собі не відмовляла.

   Велику роль у наших успіхах відіграла і профспілкова організація на чолі із Оксаною Володимирівною Перепельченко. Під патронатом профспілки було проведено презентацію команди перед усім університетом, тож гравці змогли відчути, що їх підтримує кожен – від ректора до звичайного студента. Від організації нам було надано увесь інвентар, необхідний для тренування.

   Не варто забувати, що в нашому університеті проходить турнір на кубок ректора серед збірних інститутів. Саме цей фактор дає змогу формувати університетську збірну з найкращих гравців, оскільки є можливість  бачити їх у дії. Усе це і стало запорукою нашого успіху. Але зараз усі наші думки про півфінал із Національним університетом фізичного виховання і спорту України. Звісно, вірогідність нашого виходу до фіналу не є дуже високою, адже наші опоненти мають і інфраструктуру, і багаторічні традиції, проте наша команда зробить все можливе задля перемоги.

    Кор: Як Ви вважаєте, якщо гравець має талант гарного володіння м’ячем, чи означає це, що йому відомі всі премудрості міні-футболу? 

   Ю.І.:  Особисто я вважаю, що міні-футбол тримається на чотирьох китах: фізична підготовка, тактична підготовка, технічна підготовка і, найважливіша, психологічна підготовка, адже якщо гравець добре розуміється на усіх, навіть найтонших аспектах гри, але, що називається, «перегорів», то він може просто забути всі свої навички від хвилювання. Не треба далеко ходити, навіть видатні спортсмени , що отримують величезні гроші, можуть не впоратися зі своїми нервами, що вже казати про студентів?

   Кор: Очевидно, що Ви багато уваги приділяєте психології, тож чи маєте Ви які-небудь мотиваційні секрети, як налаштувати Ваших гравців на гру?

   Ю.І.: Насправді, моїх гравців уже не потрібно налаштовувати на гру, ви, може, здивуєтесь, проте з них вже потрібно збивати настрой. Адже хлопці гарячі, кров в жилах грає, так вони постійно піддаються на провокації і отримують жовті та червоні картки. А загалом атмосфера в команді чудова, перед кожною грою хлопці налаштовуються криком:«Один за всіх, і всі за одного!»  

   Кор:  Одним з названих «китів» виявилася тактична підготовка. Чи вважаєте Ви команду Університету імені Б.Грінченка тактично гнучкою?

   Ю.І.:  Тактика – це не лише схема та манера гри, весь футбол складається із неї. Наприклад, ми маємо двох гравців, що отримали червоні картки, а ще кілька «висять» на жовтих. Отож, я й кажу хлопцям, щоб вони грали обережніше, не фолили і не велися на провокації, адже нам нема буде ким грати півфінал! Якщо ж казати про тактику на майданчику, то із командами, що слабші за нас, ми граємо із позиції сили у свою гру, а із командами, що сильніші, намагаємося грати у пресинг та дуже щільно, не давати опонентам приймати м’яч та розвертатися із ним, бити по воротам.

   Кор:  Як Ви оцінюєте рівень проведення чемпіонату та кубку загалом?

   Ю.І.:  Футбольна асоціація студентів міста Києва робить дійсно велику справу, адже проведення турнірів такого рівня відволікає студентів від лінощів та шкідливих звичок, а також заохочує до спорту і здорового способу життя. ФАСК робить не «показуху», а дійсно виховує молодь Києва у фізичному на патріотичному руслі.  

Автор: Денис Віленський

 
9 квітня 2014

 2216 переглядів

 
 
123123