Інтерв'ю головного тренера студентської національної збірної України з футболу

Головний тренер студентської збірної України Анатолій Бузник підбив підсумки 2019 року.

- Що Ви можете сказати про перемогу Василя Івегеша у номінації «Найкращий тренер у студентському футболі», і якими темпами розвивається студентський футбол в Україні?
- По-перше, перед тим, як казати про студентський футбол в Україні та про Всеукраїнську футбольну асоціацію студентів, потрібно сказати, що найголовнішим рушієм та каталізатором нашого руху являється наш президент Іван Іванович Крулько. З його приходом не залишилось холодного місця в казані – все кипить, температура досить висока. І кожний, хто опиняється поруч з ним, запалюється цією ідеєю. І студентський футбол під його керівництвом, звичайно, зробив величезний крок вперед. Щодо номінації «Найкращий тренер у студентському футболі», то двічі вже проводилась ця номінація. У минулому році був номінований Сергій Швець, у цьому – Василь Петрович Івегеш.

Я думаю, що ті люди, які працюють у студентському футболі, вони, по-перше, повинні мати величезне терпіння, вміння, і найголовніше – це здатність бачити мету. Тому що сьогодні не поставивши найвищу мету, важко досягнути результату. Якщо брати всі складові футболу – інфраструктуру, підхід тощо – то, звичайно, студентський футбол не настільки розвинутий, як у тій же Америці. Але ті люди, які займаються їм сьогодні, вони віддають себе повністю, і тому видно великий прогрес. Тому, що стосується відзначення поруч з професіональними лігами (Другою, Першою, Прем’єр-лігою) і студентського футболу, це зайвий раз підкреслює вагомість, необхідність та масовість того, чим ми займаємось.  

Що стосується Івегеша, то в цьому році він випередив і Швеця, і Яценка, тому що він взяв друге місце на чемпіонаті Європи та здобув путівку на чемпіонат світу серед закладів вищої освіти, який відбудеться у наступному році. Я думаю, що він поступово, крок за кроком, піднімав у Тернополі студентський футбол. У нього чудові взаємовідносини з керівництвом університету, який його підтримує. Він сам фанат. Навколо нього всі заряджаються. І як раз ця можливість дати шанс футболістам, які не потрапили на професіональний рівень, через студентський футбол, через студентський чемпіонат, через міжнародні ігри покращити свої якості. З його команди вже багато хто перейшов до основної команди «Нива» з Тернополя, яка, до речі, теж номінувалася. Тому, без струмочків не буває великої ріки. Наш струмочок студентського футболу сьогодні робить гідний внесок у розвиток футболу в Україні. І заслуга в цьому всіх тих людей, які сьогодні працюють у ВФАС та керують нею.

- Скажіть, будь ласка, якщо враховувати, чого досяг студентський футбол у минулому році, чи можна сказати, що 2019 рік був дуже успішним? 
- Я думаю, що він був одним з досить успішних, тому що по-перше – Тернопільський Національний педагогічний університет грав у фіналі чемпіонату Європи серед закладів вищої освіти. По-друге – команда Київського університету ім. Б. Грінченка брав участь у чемпіонаті світу. Зрозуміло, що ми не можемо одразу, без розбігу, посідати високі позиції. Але цей розбіг здійснюється у нашому чемпіонаті. У нас проводиться Кубок патріотів і «Карпатський простір». У нас у цьому році була Універсіада, не треба і про це забувати. І я вважаю, що ми теж вдало представили Україну. Я думаю, що ось ці паростки будуть міцними, і стабільний та системний підхід дадуть стабільний результат.

Джерело інформації: vfas.org.ua/uk/news/9233/#disqus_thread

 
29 січня 2020

 818 переглядів

 
 
123123