Довгоочікуване чемпіонство для команди «Будівельник» з КНУБА

У середу, 9 червня на паркеті спортивного комплексу Київського національного університету будівництва і архітектури відбулась фінальна гра ХVIІІ Чемпіонату м. Києва з футзалу серед студентських команд ЗВО сезону 2020-2021 рр., в якому зустрілись дві кращі команди чемпіонату – місцевий «Будівельник» та збірна Національного університету фізичного виховання і спорту України.

Футзальній грі передувала церемонія відкриття за участі Президента Футбольної асоціації студентів м. Києва Вадима Місюри, Голови Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Вадима Стеценко, Голови київської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Олександра Яцуня, Начальника київського міського відділення (філії) Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України Сергія Бобровника, Голови Федерації футзалу м. Києва Руслана Хоботова та Ректора КНУБА, голови Ради ректорів України Петра Кулікова. Саме ці поважні особи звернулись до команд та вболівальників із вітальними словами та донесли головний меседж до присутніх – студентський спорт буде жити завдяки спільним зусиллям представників керівних органів ЗВО, спортивних осередків та безпосередньо самих гравців та тренерів команд. Вдалої та видовищної гри, гідної фінального матчу командам побажав Президент ФАСК Вадим Місюра.

Від церемонії відкриття справа перейшла безпосередньо до головної та такої довгоочікуваної події – футзального матчу за звання чемпіона ХVIІІ Чемпіонату м. Києва з футзалу серед студентських команд ЗВО сезону 2020-2021 рр. Гра розпочалась дуже швидко і гості з НУФВСУ вийшли вперед вже на 3-й хвилині. Кращий бомбардир «червоних» Денис Хруль отримав м’яч на лівому фланзі та дуже непогано пробив у дальній кут воріт суперників. Господарям необхідно було відіграватись, тому вони спробували швидко відновити паритет. Удар Олександра Данька парирував В’ячеслав Савченко,а згодом удар Богдана Корольчука головою з близької відстані був неточним. Голкіпер КНУБА Олександр Маглич також зміг врятувати власну команду, коли Хруль мав чудову нагоду оформити дубль, але не реалізував вихід віч-на-віч. Зрівняти рахунок вдалось під завершення першого тайму, коли помилкою у захисті гостей скористався Богдан Корольчук, який прошив голкіпера суперників. Тож 1:1 за підсумками першого тайму та дуже напружена гра двох кращих студентських команд з футзалу.

У перерві глядачі мали змогу побачити виступи колективів, які підтримували команди. Колектив Dolls Team з Національного університету фізичного виховання і спорту України та збірна Київського національного університету будівництва і архітектури з чарлідингу. Виступи дівчат підтримали чудову атмосферу на трибунах, що створювали справжні фанати студентського футзалу.

По перерві гості могли знову швидко вийти вперед по рахунку, але удар Олександра Ліфера на себе прийняла стійка воріт. Після цього моменту м’яч швидко опинився у Сергія Олійника, який фактично опинився на самоті біля чужих воріт, але його сильний удар парирував В’ячеслав Савченко. На 25-й хвилині матчу Єгор Кукалєв отримав м’яч на фланзі та з досить гострого кута пробив несильно, але дуже точно під дальню стійку воріт. Так рахунок став 2:1 на користь гостей. В середині другого тайму рахунок вимагав активності від гравців «Будівельнику», тому вони почали грати з п’ятим польовим гравцем. Ризик такого тактичного ходу великий, але як відомо, ризик – справа благородна. За дві хвилини до завершення матчу Олександр Данько точним ударом зрівняв рахунок. Все йшло до того, що доля чемпіонства буде визначена у післяматчевій серії пенальті, але на останній хвилині гри Артем Криворучко прийняв м’яч у чужому карному майданчику, розвернувся та пробив у самісінький кут воріт. Вперше в матчі господарі вийшли вперед і вже команді Тараса Чопілко необхідно було відіграватись. Але в даному випадку ризик виявився невиправданим і за лічені секунди до фінального свистка Сергій Побережний скористався відсутністю голкіпера та з власної половини поля, після помилки суперників, відправив м’яч у порожні ворота. 4:2 на користь «будівельників» і лічены секунди до першого чемпіонства команди з КНУБА у змаганнях під егідою Футбольної асоціації студентів м. Києва.

Одразу після матчу розпочалась церемонія нагородження кращих виконавців цього сезону та команд-призерів ХVIІІ Чемпіонату м. Києва з футзалу серед студентських команд ЗВО сезону 2020-2021 рр. Кращим бомбардиром сезону з 13 забитими м’ячами став Денис Хруль. Кращим воротарем було визнано Григорія Воробйова з команди «Політехнік» НТУУ «КПІ». У номінації кращий гравець було одразу дві відзнаки, які отримав Андрій Пашко з НУБіПУ та Олександр Данько з «Будівельника». Кращим тренером сезону став тренер-чемпіон Євген Наумець. Бронзові нагороди отримала команда Національного університету біоресурсів і природокористування України, другими став колектив з Національного університету фізичного виховання і спорту України,  а головні нагороди сезону отримали «Будівелники» з Київського національного університету будівництва і архітектури. Також за бездоганну роботу в матчі були відзначені арбітри матчу Роман Стопа та Максим Кравченко, а також спостерігач арбітражу Роман Хоботов.

Цей сезон був непростим і пандемія намагалась втрутитись у проведення змагань, але нам спільними зусиллями вдалось зберегти високий рівень чемпіонату, за що ватро ще раз подякувати тренерам, гравцям, завідуючим кафедр, ректорам, партнерам та спонсорам студентського спорту в м. Києві. Вже з нетерпінням очікуємо на новий сезон і до зустрічі на спортивних столичних  майданчиках.