ФАСК вшанував пам’ять легендарного тренера Валерія Лобановського

13 травня виповнилося 17 років із дня смерті видатного тренера Валерія Васильовича Лобановського. Саме з цим ім’ям та з іменами його учнів асоціюється український футбол у світової спортивної спільноти.

Цього дня, уже традиційно, родичі, друзі, учні та колеги великого тренера разом із журналістами і простими вболівальниками вшанували пам'ять Валерія Васильовича. Спочатку на Байковому кладовищі, а потім і біля стадіону «Динамо», який носить його ім’я і де, як відомо, розташовано пам’ятник метру. До покладання квітів долучилась делегація Футбольної асоціації студентів м. Києва на чолі з її Президентом Вадимом Місюрою.

Покласти квіти до меморіалів Лобановському та сказати хороші слова в пам'ять про нього прийшли легенди «Динамо» - Володимир Мунтян, Леонід Буряк, Андрій Біба, Олексій Михайличенко, Володимир Безсонов, Олександр Заваров та інші.

Президент «Динамо» Ігор Михайлович Суркіс подякував усім присутнім за увагу до пам’яті тренера, але засмутив представників ЗМІ невтішним прогнозом – такого як Лобановський більше не буде: «Поява ще одного Лобановського неможлива. Може й буде ще один тренер, який так само дуже багато досягне з «Динамо», але такого як він більше не буде. Це була унікальна людина.

Пройшло 17 років, як його не стало. Я пригадую кожну хвилину. Я був із ним, коли йому стало погано. Він не дозволив мені відвести його до лікарні. Можливо, якби дав дозвіл – усе було б інакше того дня. Але він завжди приймав рішення сам, завжди робив так, як вважав за потрібне. Вірив, що саме його рішення найкраще.

І мабуть, це правильно, адже ми бачимо, скільки він досяг із таким підходом. А те, що він, повернувшись до «Динамо» через стільки років, вивів його до півфіналу Ліги Чемпіонів - лише зайвий раз доводить, наскільки великою була ця людина. Зараз ми можемо лише мріяти про такий результат. Так, зараз ми всі засумували за великими перемогами київського «Динамо».

Окрім того, Лобановський був людиною, з якою можна було не лише про футбол говорити, а про все – про політику, про мистецтво. Кажуть, що він був жорстким. Ні, він не був жорстким – він був принциповим. Він змушував своїх гравців грати так, як він бачив футбол.

Ми пам’ятаємо Валерія Васильовича, і будемо пам’ятати завжди, поки живі.»

Нагадаємо, що Лобановський біля керма «Динамо» виграв 8 чемпіонатів СРСР, 6 Кубків СРСР, 3 СуперКубки СРСР, 2 Кубки Володарів Кубків, 1 СуперКубок УЄФА, 5 разів ставав чемпіоном України та здобув 3 Кубки України.

Джерело інформації: http://www.fcdynamo.kiev.ua/allnews/news/u_kievi_vshanuvali_pamyat_legendarnogo_valeriya_lobanovskogo

 
14 травня 2019

 548 переглядів

 
 
123123