День пам’яті про Валерія Лобановського

13 травня 2002 року відбулась трагедія, яка сколихнула весь футбольний світ. В Запоріжжі, у віці 64 років, пішов з життя видатний тренер Валерій Васильович Лобановський.

Пам’ять про легендарного футболіста та тренера буде жити вічно, саме тому щорічно в середині травня кияни та гості столиці збираються, аби віддати данину пам’яті Валерію Васильовичу. В неділю, 13 травня на Байковому кладовищі зібрались його рідні, друзі, футболісти «Динамо» різних поколінь, колеги та однодумці, його учні, шанувальники таланту тренера та вболівальники.

У неділю всі бажаючі традиційно вшанували пам'ять Метра біля пам'ятника Валерію Лобановському, який встановлений біля входу на стадіон «Динамо», там відбувся мітинг на честь великого тренера. Цей пам'ятник - не тільки є улюбленим місцем футбольних уболівальників, а й давно став однією з визначних пам'яток Києва.

Незважаючи на похмуру і дощову погоду, вшанувати пам'ять Валерія Васильовича біля колон стадіону зібралося чимало людей. Серед них - віце-президент УЄФА Григорій Суркіс, президент «Динамо» Ігор Суркіс, сім'я Валерія Васильовича, глава федерації футболу міста Києва Ігор Кочетов та Президент Футбольної асоціації студентів м. Києва Вадим Місюра.

Прийшли і ті, з ким йому свого часу довелося пограти, і ті, хто вважають його своїм наставником. Про Лобановського згадували відомі ветерани Андрій Біба, Володимир Мунтян та багато інших.

Навколо пам'ятника зібралися вихованці ДЮФШ «Динамо», яка носить ім'я Валерія Лобановського, їх батьки, тренерський корпус школи, представники фан-клубу на чолі з його керівником Сергієм Михайленко, співробітники «Динамо» і журналісти. Всі зібралися, щоб згадати, пом'янути і подякувати людини з великої літери.

Присутні вшанували пам'ять тренера хвилиною мовчання, прозвучали музичні композиції, присвячені великому Метру.

Видатні люди залишаються в пам'яті народу такими, якими вони були під час своїх найбільших успіхів. Образ Валерія Лобановського завжди буде прикладом самовідданої служби своїй справі, якій він віддав усього себе без залишку.

 
14 травня 2018

 251 перегляд

 
 
123123