Вдалий старт НАВС

Дев’ятого жовтня на центральному стадіоні Центру спеціальної та фізичної підготовки «Віта-Поштова» стартував перший тур чемпіонату футбольної асоціації серед студентів київських вишів. Зустрічались футбольні команди Національної академії внутрішніх справ (господарі) та Національного університету харчових технологій (гості).

Гра розпочалась досить жваво та імпульсивно, і вже на перших секундах футболісти НАВС мали момент на взяття воріт, але майстерність воротаря команди НУХТ залишила нулі на табло. У подальшому господарі, захопивши ініціативу, зробили декілька контр-виходів, але після необережної та грубої гри у власному карному майданчику отримали 11-метровий у свої ворота, який був забитий на 15 хвилині зустрічі нападником Ігором Кедиком. Розлючені «харчовики» понеслись штурмом на ворота «академії», захопивши повністю центральну половину поля, та атакували фланговими передачами. Деякий час футболісти НАВС просто відбивались, але згодом найшли «свою гру» та почали контролювати м’яч. Чергова контр-атака «академії» завершилась побаченням віч-на-віч із голкіпером гостей та забитим на 36 хвилині голом у ворота тим же Ігором Кедиком. На перерву команди пішли при рахунку 2:0 на користь НАВС.

У другому таймі «академії» необхідно було втримати досягнутий результат і, перебудувавшись, почали грати у 5 захисників – команда діяла, обравши тактику «від оборони». Гра набрала неабияких обертів та швидкостей. Трибуни першокурсників запустили «хвилю» та скандували «Динамо». Так, дійсно, це грала команда «Динамо-академія» – абсолютний лідер групи «Б» чемпіонату столичної Федерації футболу Києва, але сьогодні зовсім інше – «Студентська ліга», перший тур і незручний потужний суперник, який щохвилини створює загрозу біля воріт господарів.

На полі назрівав третій гол, проте Василь Добош не зміг влучити у ворота – м’яч прийняла на себе стійка. Часу до завершення матчу залишалося менше й менше, напруга зростала з кожною секундою і «харчовики» пішли на «штурм» воріт господарів. На 76 хвилині вони все таки забили один м’яч. 2:1 - жага до перемоги набирає неабияких обертів з обох боків. Жоден футболіст не шкодує ні сили, ні здоров’я. Першокурсники, які вболівали на трибунах «Віта-Арени», дещо притихли, уважно спостерігаючи за закінченням зустрічі.

Головний тренер гостей, до речі між іншим майстер спорту міжнародного класу з футболу, емоційно образив бокового суддю за що, згідно з футбольними правилами, був видалений головним арбітром матчу та направлений поза межі стадіону на трибуни.

Основний час завершено, майже перемога, але суддя додає ще три хвилини через затримки у грі. Інтрига зберігається на кожному клаптику футбольного поля «Віти-Арени». Стандарт – кутовий біля воріт «Академії» –м’яч відбито за центральну лінію. Знову атака і м’яч перехоплено господарями, ТРИ ХВИЛИНИ ЗАКІНЧИЛИСЬ, залишаються лічені секунди … І ось він, довгоочікуваний свисток арбітра зустрічі, який нарешті зняв питання переможця у сьогоднішній дуелі. 2:1 і перші тріумфальні три очки у скарбничці турнірної таблиці футбольної команди Національної академії внутрішніх справ, але погодьтеся – дорогою ціною.

Відрадно, що серед уболівальників матчу був проректор НАВС, голова ФСТ «Динамо-Академія» Валерій Сокуренко, який подякував футболістам за проявлені вольові та відмінні фізичні якості, побажав успіхів у подальших матчах.

До речі, 16 жовтня на стадіоні «Віта-Арена» відбудеться зустріч між командами Національної академії внутрішніх справ та Київським національним університетом будівництва і архітектури, тож запрошуємо всіх охочих та небайдужих підтримати команди.