В новий сезон з новим форматом змагань

26 червня о 16:00 в актовій залі Федерації футболу м. Києва відбулося чергове засідання Виконавчого комітету Футбольної асоціації студентів м. Києва, яке увійде в історію асоціації, адже на ньому було прийнято ряд важливих змін щодо проведення змагань з футболу в наступному сезоні.

Першим питанням на Виконкомі були затверджені підсумки ХІХ Чемпіонату, Першості та розіграшу Кубку м. Києва з футболу серед студентських команд ЗВО (сезон 2017/2018 рр.).

Підсумкова таблиця XIX Чемпіонату м. Києва з футболу серед студентських команд ЗВО (сезон 2017/2018рр.)

Вища ліга

Перша ліга

Переможцями ХІХ Чемпіонату м. Києва з футболу серед студентських команд ЗВО (сезон 2017/18 рр.) в окремих номінаціях було визначено:

 • кращий бомбардир – Коба Владислав (КУ ім. Б. Грінченка)
 • кращий воротар – Міхєєв Дмитро (КНТЕУ)
 • кращий захисник – Романенко Андрій (НУФВСУ-МАУП)
 • кращий півзахисник – Миколаюк Євген (КУ ім. Б. Грінченка)
 • кращий нападник – Троцик Костянтин (НАВС)
 • кращий тренер – Швець Сергій Володимирович (КУ ім. Б. Грінченка)

Переможці Першості м. Києва з футболу серед студентських команд ЗВО (сезон 2017/18 рр.) у номінаціях :

 • кращий бомбардир – Станович Павло («Економіст» КНЕУ)
 • кращий воротар – Балашов Дмитро («Економіст» КНЕУ)
 • кращий захисник – Костина Антон («Будівельник» КНУБА)
 • кращий півзахисник – Кравченко Олексій (КНУ ім. Т. Шевченка)
 • кращий нападник – Паляничка Віталій (НТУУ «КПІ-2»)
 • кращий тренер – Сахаров Костянтин Анатолійович (КНУ ім. Т. Шевченка)

Головним питанням на Виконкомі ФАСК стали зміни у форматі проведення змагань з футболу. XX Чемпіонат м. Києва з футболу серед студентських команд ЗВО буде відбуватись в два етапи. Перший етап – груповий, в якому команди будуть поділені на дві групи згідно з рейтингом, який відповідає зайнятим місцям команд у Вищій та Першій лігах минулого сезону. Колективи будуть розподілені в групу А та в групу Б за принципом «змійки»:

Група А    Група В

1                 2

4                 3

5                 6

8                 7

9                 10

12               11

13               14

16               15

Ігри в групах проходять у два кола за системою «осінь – весна» за принципом «кожний з кожним», на своєму полі та на полі суперника.

Другий етап - «Фінальна частина»: до неї потраплять три перші команди з кожної групи. Переможці груп автоматично становляться півфіналістами розіграшу Чемпіонату, а другі та треті команди між собою вирішують долю ще двох путівок до 1/2 фіналу. До фіналу потрапляють переможці півфінальних зустрічей, які розіграють між собою золоті та срібні нагороди Чемпіонату.

Команди, що за підсумками зіграних матчів І-го етапу зайняли в своїх групах місця з 4-го по 8-ме та нижче в стиковому матчі розігрують між собою відповідні місця у підсумковій турнірній таблиці сезону, що формує більш точний рейтинг команди на наступний сезон. Також команди отримають бали пропорційні зайнятому місцю в чемпіонаті в залік Всеукраїнської XIV Універсіади.

Більш детальні умови проведення змагань будуть висвітлені в затвердженому членами Виконкому Регламенті ХХ Чемпіонату м. Києва з футболу серед студентських команд закладів вищої освіти сезону 2018/2019 рр. на сайті ФАСК в розділі «Документи».

Також, на Виконкомі ФАСК було прийняте рішення про проведення VIII Звітно-виборної Конференції ГО «Футбольна Асоціація Студентів м. Києва», яка відбудеться 4 жовтня в конференц залі Національного університету фізичного виховання і спорту України.

По завершенні засідання прес-служба ФАСК поцікавилась думкою членів Виконкому щодо прийнятих рішень. Головний тренер команди «Легпром» з Київського національного університету технології та дизайну Сергій Черновський поділився своїми думками щодо нововведень прийнятих Виконавчим комітетом: «Мені до вподоби новий формат змагань. На мою думку він додасть боротьби та видовищності чемпіонату. Для мого колективу, який відверто є міцним середняком, з’являється шанс зачепитись за вищі місця та вийти до фінальної частини. Але зараз в нас міжсезоння і ми будемо працювати над покращенням гри та повноцінній підготовці до нового сезону».

Член Виконавчого комітету та комітету з проведення змагань ФАСК Руслан Хоботов також висловив свою думку щодо підсумків засідання: «Дуже цікаві зміни, особливо виходячи з того, що команди отримають бали в залік Всеукраїнської Універсіади. Новим потенційним учасникам змагань також повинен сподобатись формат, в якому збільшується важливість кожного заробленого залікового пункту. Можливо ми розглянемо варіант проведення столичного чемпіонату з футзалу в даному форматі».

Учасники засідання відмітили, що сезон видався досить цікавим та насиченим на видовищні матчі, але вже всі з нетерпінням очікують на новий сезон та новий формат проведення змагань з футболу під егідою ФАСК.

Владислав Третяк

Фото: Дмитро Івашков

Матеріал підготовлено за підтримки офіційного партнера ФАСК – ТМ Parimatch

www.parimatch.ua

www.facebook.com/parimatch.ua

 
27 червня 2018

 540 переглядів

 
 
123123