Підсумки першого кола змагань з футболу від прес-служби ФАСК

Останні матчі першого кола ХХІІІ Чемпіонату столиці з футболу серед студентських команд ЗВО під егідою Футбольної асоціації студентів м. Києва відбулись на минулому тижні. Прес-служба ФАСК коротко розповість про лідерів та аутсайдерів цього сезону та оцінить шанси всіх команд на весняну частину чемпіонату.

Розпочнемо з лідерів. Беззаперечним фаворитом та одноосібним лідером є команда «Меркурій» з Київського національного торговельно-економічного університету. Чинні чемпіони не лише не втрачали очок у 9 турах, але й фактично не мали серйозних суперників, окрім матчу, що стає таким собі студентським «класіко», проти команди «Динамо-Академія». Головна відмінність цієї команди від інших – це чудова гра в позиційній атаці та швидкий перехід від захисту на половину поля суперника. Із недоліків можна назвати не завжди впевнену гру в обороні та відсутність одного надійного голкіпера, ким в свій час був Дмитро Міхєєв. Та, не зважаючи на це, підопічні Олексія Яценко пропустили менше за всіх – 5 голів, а забили в 10 разів більше. Команда без зірок, ця команда і є зіркою першого кола змагань.

На другій сходинці перебувають віце-чемпіони з Національної академії внутрішніх справ – команда «Динамо-Академія». Після зміни головного тренера, цей колектив додав впевненості у грі проти середняків, проте з головним своїм опонентом змагатись все ще непросто. «Динамівці» зіграли 8 матчів у першому колі та виграли 7 з них. З 38 забитих м’ячів 17 на рахунку Владислава Коби, який демонструє дивовижну форму. «Поліцейські» додали впевненості у оборонній грі та прагнуть взяти реванш за дві попередні поразки у фінальних матчах чемпіонату.

Третіми в турнірній таблиці йдуть хлопці з Київського університету ім. Бориса Грінченко. Колектив, який непросто переживає зміну поколінь, але ті провірені бійці, що є в обоймі Сергія Швеця ще можуть давати результат. Головна проблема цієї команду на нашу думку – це дисципліна. Дисципліна як у грі, так і за межами футбольного поля. Саме ці фактори вплинули на 2 поразки від головних конкурентів в цьому сезоні та залишили команду ні з чим за підсумками сезону попереднього. Владислав Никоненко є головною зіркою цього колективу. Саме нападник лідирує в списку кращих бомбардирів із 21 забитим м’ячем у 9 матчах. Тобто більше половини голів на рахунку одного гравця, що є вражаючим результатом, але тепер команда фактично залежить від форми Никоненко. Побачимо, чи вдасться «грінченківцям» реабілітуватись за минулорічний провал.

Четвертою йде команда Національного університету біоресурсів і природокористування України, яка особисто для мене стала одним з найбільших розчарувань першого кола. Вони чудово розпочали – 4 перемоги в 4 стартових турах, але з більш серйозними суперниками їм було дуже непросто. Розгром від «Меркурію» та дуже прикра мінімальна домашня поразка від КУБГ суттєво вплинули на моральне налаштування гравців. А в останньому турі ще й поразка від своїх головних конкурентів за боротьбу в топ-4 сезону – «медиків» з КМУ. 5 перемог у 9 матчах та 4 поразки, що не додає впевненості перед другим колом, ігри якого команда проведе на виїзді, адже в першому колі вони грали всі матчі на домашньому полі. Проте, не варто списувати з рахунків НУБіПУ та роботу Артема Іллічова, які все довели в минулому сезоні, ставши бронзовими призерами.

В середині турнірної таблиці закріпився «Медик» з Київського медичного університету. Команда-контраст, яка може не залишити шансів у виїзному матчі НУБіПУ, а в 4 турі вдома мінімально поступитись «будівельникам», або не перемогти КНУ ім. Тараса Шевченка. До слова, нічия між КМУ та КНУ є єдиною за все перше коло змагань. Колектив Олега Царюка подекуди переоцінює свої можливості в матчах з явними фаворитами та недооцінює суперників, які нижче за класом. На нашу думу це є головною причиною того, що команда веде боротьбу за потрапляння до четвірки кращих. Забагато амбіцій і замало самовіддачі у ключових моментах боротьби з лідерами залишають їх на 5-й сходинці, але перспективи у «медиків» є.

Шостими йдуть «будівельники» з Київського національного університету будівництва і архітектури, які провели найменше поєдинків у поточному сезоні, але за 7 турів змогли набрати 9 очок. В першу чергу, це пов’язано із будівництвом нового стадіону, який вже відкрили 17 листопада і з весни у студентському футболі столиці з’явиться ще одна спортивна споруда, де будуть проходити матчі чемпіонату під егідою ФАСК. Важко оцінювати гру КНУБА за тими матчами, що ми бачили, адже там були як перемоги над НУФВСУ та КМУ, так і розгромні поразки від «Легпрому». Але у другому колі «будівельники» зможуть проявити себе на повну, а ми сподіваємось на повторення успіху футзального колективу з цього університету.

Сьомими з трьома перемогами в аткиві йдуть підопічні Костянтина Бабича з команди «Легпром» Київського національного університету технології та дизайну. Найбільш результативна команда з нижньої частини турнірної таблиці, але й пропускають вони забагато. Загалом чимало нових виконавців з непоганою грою – це все що треба знати про цей колектив. Якщо налагодять гру в обороні та не будуть зважати на статус суперника, то у другому колі «легпромівці» можуть розраховувати на більше, аніж 9 очок.

На восьмій сходинці розташувались гравці з КНУ ім. Тараса Шевченка, які повернулись до студентських змагань з футболу, після кількох сезонів паузи. Дуже молодий колектив, який продемонстрував ріст протягом першого кола. В першому матчі проти команди НАВС, їм ледь вдавалось зв’язати до купи три паси, а в поєдинку 9 туру проти лідерів таблиці, хлопці виглядали досить пристойно та демонстрували зародки комбінаційного футболу. Тут чудово просліжується робота головного тренера команди Костянтина Сахарова, який знайшов підхід до своїх виконавців. Сподіваємось, що ця команда повернеться на той рівень, на кому вона була ще кілька сезонів тому, але поспішати їм не варто.

На передостанньому місці йде команда Національного університету фізичного виховання і спорту України. Так, на 9 сходинці з 10 команд, Вам не здалось. Якби мені сказали про це ще до старту нового чемпіонату, то я ні за що в це не повіри би, але після 9 зіграних матчів все стало очевидним. Дуже багато новачків у складі, новий головний тренер та цілковита перебудова колективу НУФВСУ. На це потрібен час, але чи прийде результат з часом? На це питання важко відповісти зараз. Наразі 2 перемоги та 7 поразок -  це все, що в них є перед початком другого кола. Сподіваємось побачити звичний «інфіз» ще у ХХІІІ Чемпіонаті.

Останніми йдуть гравці з НПУ ім. Драгоманова. «Педагоги» також пропустили кілька сезонів у наших змаганнях та втратили ту форму, в якій команда колись була. Дуже молодий склад, чимало гравців, для яких змагання такого рівня це шось нове, звідси і такі результати. Важко вести боротьбу проти команд рівня «Меркурію» та «Диамо-Академії», але з НУФВСУ хлопцям лише трохи забракло досвіду. Майстерність та досвід прийдуть до підопічних Мар’яна Марущака та вони ще зіпсують нерви кільком командам в майбутньому. Хочеться сказати команді окреме дякую за бажання грати у футбол. Хлопці не мають у своєму складі гравців із команд-майстрів, а просто люблять футбол та отримують від нього задоволення.

Перше коло ХХІІІ Чемпіонату з футболу серед студентів позаду, на черзі початок футзальних змагань, які подарують всім нам велику кількість позитивних емоцій. Пам’ятайте найголовніше – ми разом зі спортом переможемо будь-яку хворобу та здолаємо будь-які негаразди. До зустрічі на паркеті!

Прес-служба ФАКС

 
29 листопада 2021

 301 перегляд

 
 
123123