НУФВСУ перемагає у серії післяматчевих пенальті та виходить у півфінал

У четвер, 10 вересня на стадіоні «Атлет» відбулась чвертьфінальна гра другого етапу змагань з футболу ХХІ Чемпіонату м. Києва серед студентських команд ЗВО сезону 2019-2020 рр. Перша гра, після тривалої паузи, студенти повернулися на навчання та футбольні поля столиці та готові позмагатись за звання кращої студентської команди столиці з футболу. У першому матчі другого етапу зустрічались команда «Медик» з ПВНЗ «КМУ» та минулорічні чемпіони НУФВСУ.

Перед матчем очевидним фаворитом були гості з «інфізу», але їм протистояли амбіційні та непоступливі «медики», які хоча і не так давно виступають у змаганнях під егідою ФАСК, але вже встигли зарекомендувати себе як колектив, який не варто списувати з рахунків до самого фінального свистка. Гості непогано розпочали, майже не віддавали м’яч супернику, але й гравці з «КМУ» не розраховували на позиційні атаки, а більше робили ставку на контр-атакуючу гру. В середині першого тайму почали виникати небезпечні моменти біля воріт першого номера господарів. Олександр Михайленко дальнім ударом перевірив пильність Сергія Халецького, але останній виявився на місці. Майже у наступній атаці Микола Березін взяв гру на себе та заробив пенальті, який сам же майстерно і виконав. 1:0 і гості повели в рахунку, але загалом гол вже назрівав певний час. Команда Сергія Бойченко продовжила грати першим номером, а Михайленко продовжив бити з далеку, але цього разу вже куди небезпечніше, а голкіпер по-справжньому врятував свою команду від другого взяття воріт. Під завершення першого тайму Халецький вдруге врятував «Медиків», коли головою після кросу з флангу пробивав Богдан Прилюдько, але воротар відбив м’яч фактично на лінії воріт. В останні п’ять хвилин перед перервою, господарі згадали, що програють і спробували створити бодай щось біля воріт суперника. До першого моменту призвела помилка першого номеру НУФВСУ Дмитра Косякова, який невпевнено зіграв на виході, але на добиванні Владислав Качура був неточним. Чудову нагоду мав і Артем Кожемяко, який виходив віч-на-віч з воротарем з лівого флангу атаки, але пробив повз дальню стійку воріт. Тож за ігрової переваги та рахунку 1:0 на користь гостей, команди пішли на перерву.

Друга половина гри розпочалась із відміненого голу у виконанні Прилюдько, який таки пробив воротаря ударом головою, але боковий арбітр раніше підняв прапорець, зафіксувавши положення поза грою. А на 54-й хвилині помилка в центрі поля Андрія Шаменко призвела до швидкої контр-атаки господарів. М’яч опинився на правому фланзі, звідти пішла непогана передача на вільного Артема Кожемяко, який з другої спроби вже був точним та спокійно використав свою нагоду. Кілька хвилин потому «Медики» могли навіть виходити вперед, але непоганий удар зі штрафного від Андрія Лакеєнко парирував перший номер НУФВСУ. Після цього моменту гра перейшла на половину поля команди Олега Царюка і моменти виникали виключно біля воріт Халецького. Слід віддати належне голкіперу та захисникам, які витримали натиск суперника до фінального свистка, що означало, що переможець чвертьфіналу визначиться у серії післяматчевих пенальті. Очевидно, що обидві команди були чудово готові до такого розвитку подій, адже перші чотири удари у виконанні гравців обох колективів були практично ідеальними. І ось за рахунку 4:4 до м’яча підійшов Франсіско Пінта та пробив не дуже вдало, майже по центру воріт і з цим ударом без зайвих проблем впорався Дмитро Косяков. Останнім у НУФВСУ до м’яча підійшов Даніїл Савійсько, який розвів м’яч та голкіпера по різним кутам та оформив вихід у півфінал для своєї команди.

Загалом слід віддати належне «Медикам», які проявили фантастичний характер в матчі проти такого іменитого та досвідченого суперника. Непоганий сезон видали хлопці Царьова і ту роботу, що була пророблена всією командою за ці два сезони, неможливо не помітити. Трішки досвіду та терпіння хлопцям і керівникам команди та в студентському футболі столиці з’явиться ще одна сила з якою варто рахуватись. Щодо НУФВСУ, то обіграти цього суперника «в пів ноги» не вдалось, а наступний їх опонент у півфіналі взагалі не дасть марнувати свої нагоди, адже далі на команду Бойченко очікує гра з «Меркурієм» на їхньому полі, а це, як відомо, дуже серйозний суперник, який зробив свої певні висновки з минулорічного фінального поєдинку та жадає помсти.

Слід додати, шо великий студентський футбол повернувся на футбольні поля столиці, нажаль поєдинки проходять фактично без глядачів через протиепідеміологічні заходи, адже для колективу Футбольної асоціації студентів м. Києва здоров’я кожного студента стоїть на першому місці. Бережіть себе, а ми збережемо студентський футбол!