Студентський футбол столиці в умовах пандемії

2020 рік вочевидь став одним з найбільш непростим для усього світового спорту та системи освіти. Після поширення світом коронавірусної інфекції Covid-19, чимало соціальних сфер зазнали дуже суттєвих втрат та змін як наслідок. Для Футбольної асоціації студентів м. Києва найважливішими є зміни у організації та проведені футбольних та футзальних змагань серед студентських команд столиці, а отже важливий і повноцінний учбовий процес у закладах вищої освіти. Чимало уваги стало приділятись здоров’ю студента та його захищеності від поширення даної інфекції. В цьому матеріалі ми більш детально розповімо про те, завдяки чому студенти-спортсмени можуть фактично непомітно для себе пройти цей непростий період та продовжити здобувати освіту, прославляючи свій університет на спортивних майданчиках.

Наразі в Україні діє так званий «адаптивний карантин», який дозволяє тримати баланс між нормальним повсякденним життям громадян та карантинними нормами. Збільшення захворюваності та розподілення міст за кольорами в залежності від кількості хворих, дозволяють чітко зрозуміти, в яких регіонах України навчальний процес може проходити безпосередньо у стінах навчальних закладів, а де краще здобувати знання дистанційно. Так у регіонах з червоним рівнем захворюваності навчання буде дистанційне, в «помаранчевих» викладачам рекомендують носити захисні щитки на обличчі, маски та рукавички, а в «жовтих» та «зелених» викладачам та студентам рекомендують триматися соціальної дистанції. Викладачів допускатимуть до роботи тільки після температурного скринінгу (вище 37,2 градуса – недопуск до роботи) використання антисептиків на вході й ретельне миття рук усіх учасників навчального процесу після кожного уроку є обов'язковими для навчальних закладів, розташованих не тільки в "помаранчевій", а й у "жовтій" і "зеленій" епідеміологічних зонах. Незалежно від карантину вхід до закладу освіти та пересування ним будуть можливими тільки в масці або респіраторі, а для інших учасників навчального процесу під час занять маски та респіратори можна не використовувати, однак вони є обов'язковими під час пересування всередині приміщення. У разі виявлення захворювання у студента, або викладача, він має звернутися до лікаря та пройти курс самоізоляції разом з усіма, хто контактував з ним протягом останнього часу. Більш детальну інформацію та алгоритм дій можна знайти на сайті МОН, або за цим посиланням: https://goo.su/23CR.

Стосовно футбольних матчів, то там також є ряд правил поведінки для гравців, тренерів та глядачів. Щодо останніх, то вони можуть відвідувати поєдинки своєї команди, але дотримуватись на трибунах дистанції в 1,5 метри один від одного та з використанням засобів індивідуального захисту. Також обов’язковий температурний скринінг на вході на стадіон та наявність засобів дезінфекції для усіх учасників матчу та глядачів. Команди виходять на поле без звичного рукостискання, а гравці відразу розташовуються на своїх позиціях на полі. З усіма правилами можна ознайомитись на сайті fask.com.ua в розділі «Документи» в частині під назвою Протиепідеміологічні заходи під час проведення футбольних матчів на період карантину. Всі ці правила створені виключно для того, аби не допустити поширенню інфекції серед молоді та викладацького складу навчального закладу, одноголосно підтримані членами Виконавчого комітету ФАСК та вже вступили у дію.

Під час проведення засідання Виконавчого комітету, прес-службі ФАСК вдалось поспілкуватися з представниками деяких ЗВО столиці щодо ситуації безпосередньо у їхньому університеті та їхньої особистої думки стосовно пандемії.

Володимир Мегедь – проректор з науково-педагогічної, лікувальної та виховної роботи Київського медичного університету: «Навчання у нас відбудеться згідно плану, адже наші студенти та викладачі відчувають додаткову відповідальність за кість отриманих та наданих знань, адже наразі важливість медичного персоналу переоцінити важко. Студенти готуються до повноцінного навчального року і ми сподіваємось, що нічого не завадить нам вкладати всі сили в створення нових кваліфікованих кадрі. Щодо команди, то хлопці дуже скучили за футболом та мають бойовий настрій, як перед початком нового сезону, так і у боротьбі за розподіл призових місць сезону попереднього!».

Сергій Бойченко – головний тренер команди з футболу НУФВСУ, старший викладач кафедри футболу: «Стосовно ситуації в університеті, то 2,3 та 4 курси навчаються з дотриманням протиепідеміологічних заходів, першокурсники поки слухають лекції онлайн, але з 1 вересня і вони заповнять наші аудиторії. Стосовно команди, то до нового сезону буде дуже мало часу на підготовку та перегляд новачків, а вони нам потрібні, адже три лідери колективу стали студентами іншого університету, ще шестеро закінчили навчання. Ми маємо шанс та амбіції проявити себе у фінальній частині минулого сезону, яка відбудеться в найближчі два тижні, адже все ж ми чинні чемпіони столиці та переможці Всеукраїнської універсіади, тому будемо битися в кожному матчі. В чвертьфіналі проти «Медиків» на нас очікує дуже непроста гра, але ми вже доводили, що нам це під силу.»

Президент ФАСК Вадим Місюра: «Безумовно для нас є важливим здоров’я кожного із студентів та викладачів закладів вищої освіти. Саме це є пріоритетним напрямком роботи асоціації в рамках підготовки до нового сезону. Не маю жодних сумнівів, що команди проявлять себе якнайкраще, навіть після такої значної перерви у часі, а ми зовсім скоро побачимось на трибунах стадіонів та спортивних майданчиків м. Києва. Бережіть себе та будьте здорові!».

Очевидно, що пандемія застала всіх нас зненацька та внесла свої корективи в повсякденне життя кожного з нас. Але не менш очевидним є те, що разом ми подолаємо цю недугу та повернемося до звичного життя без жодного остраху та загрозам нашим найкращим студентам.

Прес-служба ФАСК

 
5 вересня 2020

 100 переглядів

 
 
123123