Назавжди в пам’яті

18 лютого 2021 року біля архітектурного факультету Київського національного університету будівництва і архітектури попри погоду зібралося чимало людей. Студенти, викладачі і рідні Олександра Плеханова зібралися, щоб вшанувати пам’ять героя України, загиблого на Майдані незалежності під час Революції Гідності. Колись він вчився був студентом КНУБА. Нині біля входу до факультету – пам’ятний знак його імені. Життя талановитого хлопця обірвала куля. До підніжжя пам’ятника покладають квіти. Саме цей студент став символом боротьби за незалежну Україну для більшості молодих хлопців та дівчат! Герої не вмирають!

Згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні День героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого. Саме в ці три дні з 18 по 20 лютого під час Революції Гідності протистояння між протестувальниками і тодішнім режимом сягнуло свого піку. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 21 лютого на Майдані загинуло 84 людини. Після 21 лютого – ще 18.Загалом, революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану. 21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Серед загиблих – Олександр Плеханов, Герой України, студент факультету КНУБА. Футбольна асоціація студентів м. Києва разом з університетом будівництва і архітектури двічі проводили турнір з футзалу серед студентських команд, аби молодь не забувала справжніх героїв своєї країни. Цього року проведення турніру неможливе через карантинні норми, але пам’ять нікуди не поділась.

Ректор університету Петро Мусійович Куліков зокрема наголосив, що віддав життя молодий патріот за те, щоб сьогодні молодь могла вільно думати і висловлювати свої думки. Вічна пам’ять. Гість університету – голова Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки Олександр Михайлович Яцунь розказав, що профспілка разом з Радою ректорів Київського вузівського центру ухвалили рішення створити Благодійний фонд імені Олександра Плеханова на підтримку соціально незахищених студентів і аспірантів в науці та подальшому житті. І вже після вирішення юридичних питань профспілка готова виділити 100 тисяч на підтримку тих, хто цього потребує. А через рік на наступній лінійці-реквіємі буде вислухано звіт про те, як ці кошти використано. Це, за словами Олександра Михайловича, буде найкращою пам’яттю про Олександра Плеханова.

Нинішні студенти не тільки пам’ятають про своїх побратимів, а й продовжують їхню справу. Як доповів О.В.Кащенко, студенти-архітектори розробили мобільне житло для учасників АТО і житло для переселенців з конфліктної зони, беруть участь у конкурсі імені ОлександраПлеханова, борються за премію, яка теж носить ім’я героя Небесної сотні. Життя триває! Слава Україні! Героям слава!

Прес-служба ФАСК 

Посилання на джерело: www.knuba.edu.ua

 
19 лютого 2021

 46 переглядів

 
 
123123