ФАСК відзначили 20 років з моменту створення асоціації

У понеділок, дев’ятого грудня в Champion Hall/Parimatch зібралась велика футбольна студентська родина аби відзначити 20-річний ювілей Футбольної асоціації студентів м. Києва. Цьому дню передувало два десятиліття величезного обсягу роботи виконаної командою відданих справі людей, яких було запрошено в цей вечір для святкування ювілею. Розпочалось свято із вітальних слів ведучого та демонстрації фільму під назвою «Створені для перемог», в якому описується ідея створення громадської організації ФАСК, люди, які стояли за цією ідеєю, головні здобутки та перемоги, труднощі та способи їх подолання і вся та величезна родина, яка протягом 20 років розвивала студентський спорт в м. Києві. Але на превеликий жаль не всі, хто є частиною цієї родини, змогли дожити до цього ювілею, тому їх пам’ять присутні вшанували хвилиною мовчання.

Після урочистого відкриття свята, до вітального слова було запрошено тандем Президентів - Ігоря Кочетова – Президента Федерації футболу м. Києва та Вадима Місюру – Президента Футбольної асоціації студентів м. Києва. Ігор Микалойович нагородив колектив асоціації відзнакою ФФК та у промові згадав, як за ці роки еволюціонував студентський футбол у столиці, завдяки багатьом з присутніх на святі. Натомість Вадим Місюра відзначив колектив ФФК в особі їх очільника, Почесною грамотою за підтримку та розвиток студентського спорту в Києві. Також пам’ятні відзнаки було вручено головним дійовим особам фільму «Створені для перемог», які є засновниками та очільниками ФАСК від початку її створення та по сьогоднішній день. Заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема нагородив Володимира Залойло – видатного тренера, одного з засновників асоціації, званням Заслуженого працівника фізичної культури і спорту України. Андрія Гриня – Президента ФАСК з 2007 по 2013 роки та одного з найбільш відданих людей студентському спорту, нагородили Почесною Грамотою Міністерства молоді та спорту України. Олімпійський чемпіон та Директор Департаменту молоді та спорту КМДА Вадим Гутцайт вручив Подяку Київського міського голови В’ячеславу Швирьову, який був відповідальним секретарем ФАСК у перші роки її створення. Вадим Місюра відзначив Ігоря Львова, який очолював асоціацію з 2003 по 2007 роки та Леоніда Кубяка, котрий був також одним з засновників ФАСК, почесними грамотами. У вітальному слові Вадим Гутцайт зазначив: «20років – це вихід з юніорського віку та перехід у дорослий спорт, тому бажаю Вашій асоціації розвитку, руху вперед та ще більше перемог!».

Неможливо було не відзначити команду найбільш активних Ректорів Закладів вищої освіти, що беруть участь у змаганнях під егідою ФАСК. Вадим Місюра вручив нагороди Петру Кулікову – Голові Ради ректорів КВЦ, Ректору Київського університету будівництва і архітектури та Ректору Київського університету ім. Бориса Грінченко Віктору Огнев’юку, які не втратили нагоди відвідати це свято та сказати кілька вітальних слів. «Кожен Ректор – це особистість, з якою не так просто знайти спільну мову, але наразі керівництво ФАСК проводить неймовірну роботу в її пошуку та зацікавленості в розвитку спільної, дуже важливої справи. Тому «Ректорський корпус» завжди буде підтримувати роботу Футбольної асоціації студентів м. Києва», - відзначив Голова Ради Ректорі Петро Куліков.

Від нагородження керівників університетів та безпосередньо асоціації, справа перейшла до нагородження найбільш талановитих тренерів. Саме ці люди, на чолі студентських команд, приносили перемоги як на внутрішній арені, так і у Європейських, або світових змаганнях з футболу та футзалу. Почесною грамотою  Міністерства молоді та спорту України було нагороджено Сергія Швеця – головного тренера команди Київського університету ім. Бориса Грінченко, який ставав переможцем Чемпіонату м. Києва з футболу, виводив команду у фінал розіграшу Кубку, привіз бронзові нагороди Чемпіонату Європи серед студентських команд та увійшов до десятки кращих студентських колективів на Кубку світу в Китаї в листопаді цього року. Заступник голови Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Володимир Артамонов відзначив Подякою Міністра освіти і науки України Олексія Яценко – тренера команди «Меркурій» з Київського національного торговельно-економічного університету, який ставав тричі переможцем чемпіонату України серед студентських команд, чотири рази поспіль вигравав Кубок м. Києва з футболу та ставав чемпіоном столиці, а також Тараса Шпичку, який ставав п’ятиразовим переможцем студентських змагань з футзалу серед студентів, був головним тренером національної жіночої збірної України, ставав чемпіоном України з футзалу та одним з кращих тренерів в історії студентського футзалу столиці. Грамотою Комітету фізичного виховання та спорту МОН України було нагороджені Алла Гресь – головний тренер жіночої команди Київського університету ім. Бориса Грінченко з футзалу та Сергій Бойченко – головний тренер команди Національного університету фізичного виховання і спорту України. Володимир Артамонов привітав команду тренерів та побажав їм успіхів у здобутті перемог, не понижати планку у здобутті досягнень та далі рухатись у правильно обраному напрямку.

Окрім талановитих тренерів, історію студентського футболу в столиці, в більшій своїй мірі, пишуть талановиті студенти, які віддано прославляють емблему свого університету чудовою грою. Тому Президент ФАСК відзначив нагородами Анастасію Кліпаченко – студентку Національного університету харчових технологій, п’ятиразову переможницю змагань з футзалу під егідою ФАСК та володарку Кубку, члена національної жіночої збірної України з футзалу, Дмитра Міхєєва – студента Київського національного торговельно-економічного університету, голкіпера та беззмінного капітана команди «Меркурій», чемпіона України серед студентів, гравця студентської збірної Ураїни з футболу, чемпіона змагань з футболу та чотирьохразового володаря Кубку м. Києва з футболу, Русьяна Сергія - студента Національного університету фізичного виховання і спорту України, капітана команди з футболу, чемпіона з футболу Всеукраїнської Універсіади і чемпіона міста Києва та Чеберяка Максима - студента Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, багаторазового чемпіона міста Києва з футзалу серед студентів.

Протягом свята було відзначено представників компаній та громадських осередків, які своєю підтримкою протягом багатьох років допомагають керівництву ФАСК в організації та проведені змагань серед студентів у м. Києві. Також важлива роль відведена інформаційній політиці асоціації та тим медіа-каналам, які допомагають у висвітленні головних подій студентського спорту. А на завершення були вручені відзнаки працівникам Футбольної асоціації студентів м. Києва, які щоденно добросовісно виконують свою роботу, задля популяризації та розвитку здорового способу життя серед молоді.

Свято пройшло у дивовижній сімейній атмосфері, де зустрілись старі друзі, студенти були поруч з Ректорами та державними службовцями, де всі прагнули зробити світлину на пам’ять, аби ще через 20 років згадати все знову та продовжувати формування студентської спортивної родини міста Києва.

Посилання на фото-матеріали з заходу: https://drive.google.com/drive/folders/1nC2glP_9ldDLSLJKZ3_oAEPT0VmSkBVk

Прес-служба ФАСК

 
10 грудня 2019

 537 переглядів

 
 
123123