2014 рік очима Президента ФАСК
Вадим Місюра, Президент Футбольної асоціації студентів м. Києва, підбив підсумки минулого року, котрий для організації був ювілейним.
Так, дійсно, наша Асоціація цього року відзначила своє 15-річчя. Враховуючи надважкий для країни час, замість влаштування гучних бенкетів ми зміцнили свої позиції у студентському футболі столиці, а за деякими напрямками і помітно їх розширили. Варто зазначити, що головною метою цьогорічних заходів, ми вважали створення особливої атмосфери єднання та солідарності на трибунах стадіонів та спортивних залів, що повинно було сприяти зміцненню морально-психологічного та патріотичного духу серед юнаків та дівчат, спонукати їх до громадської активності в ім’я Батьківщини.

Провівши кваліфікаційний турнір у сезоні 2013- 2014 рр., нам вдалося вперше сформувати повноцінні Вищу і Першу ліги у змаганнях з футболу та футзалу. Так, у XVI Чемпіонаті та Першості м. Києва з футболу беруть участь 19 вищих навчальних закладів, а у XII Чемпіонаті і Першості з футзалу – 18. Разом з кубковими змаганнями, студентські команди двадцяти чотирьох ВНЗ виборюють право бути найкращими у столиці. До речі, за 2014 р. було проведено більше чотирьохсот футбольних та футзальних матчів, які відвідало понад 25 000 вболівальників. Фінальними акордами змагань були спортивні свята, проведені у квітні у спортивному залі НТУУ «КПІ» ( одна тисяча глядачів) та у липні на легендарному стадіоні ФК «Динамо» ім. В.В.Лобановського (п’ять тисяч глядачів).
Слід особливо зазначити, що вперше за роки Незалежності, у сезоні 2014-215 рр. розпочався Перший Чемпіонат м. Києва з футзалу серед жіночих студентських команд, у якому беруть учать колективи сімох ВНЗ. Вочевидь, це лише початок.

З ініціативи ФАСК, Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України та Фан-клубу ФК «Динамо» Київ, у жовтні на стадіоні ФК «Динамо» ім. В.В.Лобановського пройшов матч за Супер-Кубок серед студентських команд – переможців Студентської ліги ФК «Динамо» та володаря Кубку м. Києва серед ВНЗ (сезон 2013/2014 рр.), на якому були присутні понад чотири тисячі глядачів.
З метою пропаганди розвитку студентського спорту та залучення нових учасників змагань був створений інформаційний сайт ФАСК (www.fask.com.ua) та спільноти у соціальних мережах Facebook та Вконтакті, які за останні місяці стали місцем спілкування для тисяч шанувальників студентського спорту. На цих інформаційних майданчиках проходить також повноцінне висвітлення наших матчів та заходів.
За цей рік вдалося створити дієву систему управління організацією. До складу Виконкому ФАСК та інших органів долучилися представники більшості колективних членів: викладачі, тренери і спортивні функціонери. І це дійсно команда фахівців, однодумців і патріотів своєї справи.

Зрозуміло, що усе це вимагало значних зусиль і витрат. На жаль, сьогодні Футбольна асоціація студентів м. Києва не має бюджетного фінансування. Але нашими партнерами стали люди й організації, які не байдужі до проблем зміцнення нашої держави й орієнтовані на залучення більшої кількості молоді до занять фізичної культури та спорту.
У першу чергу, велика шана і подяка ректорам усіх навчальних закладів, які підтримали своїх студентів і створили умови для занять фізкультурою та спортом. Заслуговує поваги ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ ректорів: Андрущенка В.П. (НПУ ім..М.Драгоманова), Павленка А.Ф. (КНЕУ ім. В.Гетьмана), Мазаракі А.А. (КНТЕУ), Кулікова П.М. (КНУБіА), Чернєя В.В. (НАВС), Згуровського М.З. (НТУУ «КПІ»), Ніколаєнка С.М. (НУБіПУ), Українця А.І. (НУХТ), які надали можливість залучити спортивну інфраструктуру їхніх навчальних закладів для проведення студентських змагань у місті.
Нелегким цей рік був для бізнесу. Але поруч з нами були справжні патріоти нашої країни, це: Нельга П.О. (Українська страхова група), Лашкул В.Г. (УФІ), Кривопішін О.М. (Південно-західна залізниця), Федченко В.М. (Рибпродукт), юридична компанія «Фомін, Сергієнко та партнери» та інші.

За наведеними прізвищами та фактами стоїть спільна копітка праця, наполегливість активу, студентства, вболівальників, зацікавленість ректорів ВУЗів, керівництва державних та громадських установ.
Усім висловлюю щиру подяку за нашу співпрацю.
Сердечно вітаю усіх із Новоріччям та Різдвяними святами. Зичу спокою та миру,нових здобутків та перемог у футбольному сезоні 2015 року.

1102 перегляда















