Київський національний університет імені Тараса Шевченка сьогодні - це класичний університет дослідницького типу, провідний сучасний науково-навчальний центр України. В умовах розбудови незалежної Української держави перед університетом постали нові відповідальні завдання. Майбутні фахівці мають відзначатися глибокими професійними знаннями та спроможністю творчо мислити, усвідомленням величезної відповідальності за справу та готовністю до сподвижницької праці. Упоратися з такою місією може лише вищий навчальний заклад із тривалою історією здобутків та успіхів як у педагогічній, так і в науковій діяльності. 

Історія кафедри фізичного виховання та спорту багата на спортивні досягнення. За більш ніж 70-літній період викладачами та тренерами кафедри з числа студентів університету підготовлені чемпіони та призери Олімпійських Ігор, Чемпіонатів світу, Європи, Всесвітніх Універсіад, України, інших міжнародних турнірів.Нині на кафедрі, яку очолює заслужений майстер спорту, дворазова Олімпійська Чемпіонка, професор Тетяна Іванівна Кочергіна, працюють 38 досвідчених фахівців, які проводять заняття з 17 видів спорту. Викладачами кафедри проводиться значна робота з факультетами університету, направлена на пропаганду здорового способу життя та виявлення талановитої молоді, яка прагне під керівництвом досвідчених тренерів кафедри підвищити свої спортивні досягнення.

В 90-ті роки минулого століття, коли Україна стала незалежною державою, колектив кваліфікованих викладачів кафедри фізичного виховання та спорту Навчально-спортивного комплексу продовжує готувати спортсменів високого класу з різних видів спорту, які гідно представляють честь Київського національного університету імені Тараса Шевченка на чемпіонатах України та міжнародних змаганнях. Особливо хочеться відзначити плідну співпрацю викладачів кафедри з керівництвом та офіцерами ВІКНУ. Викладачі кафедри систематично беруть участь у наукових конференціях. Брали участь в 10 міжнародних і 12 всеукраїнських конференціях. Прочитано біля 30 науково-популярних лекцій.


Сахаров Костянтин
Головний тренер
Ануфрієв Юрій
Батраков Нікіта
Бєлуха Олексій
Бєляєв Антон
Бурман Роман
Венько Владислав
Волинець Павло
Голота Артем
Доценко Максим
Зганяйко Володимир
Колос Олесь
Леоненко Владислав
Макаренко Владислав
Мамонтенко Олександр
Мамоян Маміко
Мироненко Арсен
Митько Дмитро
Міщенко Федір
Пасічний Богдан
Паша Тимур
Пляс Павло
Раїлко Богдан
Семчук Родіон
Скрипка Максим
Скромінський Богдан
Тесленко Микита
Ткаченко Владислав
Топчій Едуард
Хомматлиєв Меджітмухаммет
Шкуратенюк Віталій
123123