Назустріч 20-річчю ФАСК: як була створена ГО «Футбольна асоціація студентів м. Києва»

Для початку слід визначитись із місцем та роллю футболу в житті пересічного українця. Найкраще це визначення було описане в постанові Кабінету Міністрів України від 13 липня 2004 року, де ледь не в першому реченні було вказано: «Футбол в Україні є невід'ємною частиною фізичного  виховання та спорту, важливим фактором зміцнення здоров'я населення, популярним видовищем». Але наша історія розпочалась за кілька років до того, адже футбол існує в Україні з дуже давніх часів.

Ще до ідеї створення громадської організації в столиці, яка буде займатись проведенням змагань серед студентських команд, популяризувати та розвивати спорт серед молоді, в Києві існувало кілька спортивних спільнот, які займались організацією змагань з футболу серед студентів. Вони мали назву «Буревісник» та «Гарт», але очевидно, що цього було замало. Про це свідчили результати команд з Києва, які не перемагали на Всеукраїнських універсіадах, але завжди були дуже близькими до цього. Так, аж у травні 1999 року, команда зі столиці стала бронзовим призером на IV Універсіаді в м. Харкові. Для керівників команди в особі Олега Аркадійовича Первушкіна та Андрія Романовича Гриня, цей результат був непоганим, але для такого міста, як Київ, з такою футбольною історією та школою чудових гравців і тренерів, очевидно було, що слід упорядкувати студентський футбол в вищих учбових закладах Києва. Під час літніх канікул було розроблено план дій по створенню ФАСК та проведено кількадесят телефонних та особистих розмов з тренерами, викладачами спортивних кафедр та керівниками університетів. Виявилось, що серед цих людей є чимало небайдужих, справжніх любителів футболу та просто тих, хто піклується про здоров’я своїх студентів. На першому зібранні представників ВУЗів були присутні делегати від 15 різних університетів, які одноголосно підтримали цю ідею та пообіцяли всебічну допомогу. Була створена робоча група, яка працювала над реєстрацією громадської організації, розробкою її статуту та регламенту перших змагань. До цієї групи увійшли Олег Первушкін, Андрій Гринь, Володимир Залойло, В’ячеслав Швирьов і саме ці люди стояли біля витоків асоціації. Вони були представниками Національного університету фізичного виховання і спорту України та Академії праці соціальних відносин.

За підтримки представників спортивного клубу «Гарт» було проведено установчі збори, де першим головою Громадської організації «Футбольна асоціація студентів м. Києва» було обрано Олега Первушкіна. Вже у сезоні 2000-2001 рр., в змаганнях з футболу взяло участь 14 команд столичних університетів, з гравців яких було створено збірну м. Києва, яка не залишила шансів своїм суперникам на V Всеукраїнській Універсіаді в м. Ірпінь Київської області. Команду тоді очолював Віталій Білоконь – тренер з НТУУ «КПІ», а більшість гравців були представниками «Політехніку» та Національного університету фізичного виховання і спорту України. Результат було досягнуто за перші роки створення Асоціації,  а тому очевидно було, що вектор розвитку студентського спорту було обрано правильно та займаються цим не байдужі люди.

Слова Олега Первушкіна: «Зізнаюсь, я прихильник того, що аматорський футбол — це стан душі. Якщо любите футбол, скільки би грошей із вас не взяли, ви все одно приходитимете щонеділі на майданчик і будете зі своїми друзями грати. Ви будете отримувати задоволення. До чого веду? Якщо професійний футбол грає за гроші, то в аматорському футболі грають для власного задоволення, за покликом душі. Одне слово, люди себе просто не уявляють без футболу. Вони його щиро люблять. Звичайно, що в когось є й якісь амбітні плани — хтось хоче повернутись у великий футбол через нашу лігу. Це, до речі, цілком правильно, адже в нас дуже високий рівень».

З цього розпочалась історія Футбольної асоціації студентів м. Києва – з правильних людей, що здобули дуже важливу перемогу, це стало тим імпульсом, що по сьогоднішній день існує в кожному з нас і що змушує тисячі небайдужих людей віддавати свої сили цій справі. Далі буде…

Прес-служба ФАСК

 
29 листопада 2019

 185 переглядів

 
 
123123