«Меркурій» завершує перше коло змагань у статусі беззаперечного лідера чемпіонату

Останнім матчем поточного ігрового тижня став поєдинок між командами «Меркурій» з Київського національного торговельно-економічного університету та збірної команди Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Гра проходила на домашньому стадіоні КНТЕУ 18 листопада.

Початок гри видався дуже цікавим, адже вже на другій хвилині гості вийшли вперед у рахунку. Необачна гра капітана господарів Сосо Двалі, передача на голкіпера, який у власному карному майданчику почав придумувати футзальні комбінації. В підсумку, неточний пас від Ярослава Проценко на Микиту Тесленко, який поклав на газон воротаря та відкрив рахунок в матчі. Непоганий подарунок на вже минулий день студента, команді КНУ. Десь три-чотири сезони тому я вже бачив щось подібне і тоді все так і завершилось мінімальною сенсаційною перемогою «шевченківців». Проте це абсолютно дві різні ситуації з абсолютно різними дійовими особами. «Меркурій» не міг віднайти своєї гри фактично пів тайму – хлопці не розраховували на супротив команди з 9 сходинки турнірної таблиці. Переламним моментом зустрічі став зовсім не ігровий епізод, а поява на тренерській лаві Олега Фесенка – помічника головного тренера команди КНТЕУ. Саме непоганий прочухан від тандему тренерів привів їх колектив до почуттів і хлопці почали грати в свою гру. Вже на 26-й хвилині рахунок став рівним, коли подача с правого флангу найшла свого адресата, яким став тимчасовий нападник «торгового» Дмитро Мохначук. Саме його удар головою зробив рахунок в матчі рівним. На перерву команди пішли вже за переваги господарів поля, а Мохначук оформив дубль завдяки чудовій передачі Назара Приходько. Після такої реалізації нагод від нападника КНТЕУ, він обов’язково буде давати поради своєму другові Денису Хрулю, як треба забивати в майбутніх матчах.

В другій половині гри моменти створювали виключно чинні чемпіони. Нарешті Назар Приходько почав бити по воротах, а не шукати пасом партнера по команді у карному майданчику. Ледь не перший його постріл завершився голом на 62-й хвилині. Згодом Артем Білоус заробив на собі пенальті, який реалізував той таки Приходько, оформивши дубль. Четвертий номер КНТЕУ міг оформити навіть хет-трик, але його удар головою потягнув Олесь Колос у дуже ефектному стрибку. Крапку в матчі поставив Денис Ярмак за кілька хвилин до завершення основного часу. Асистував йому Назар Приходько, скинувши м’яч під удар, який видався досить точним, аби встановити остаточний рахунок в матчі 5:1 на користь КНТЕУ.

«Меркурій» мав певні проблеми зі складом, адже на полі не вистачало низки ключових виконавців команди Олексія Яценко. Проте проблеми, на мою думку, були зумовлені тим, що ті гравці, які були в наявності, розраховували переграти КНУ, не докладаючи для цього жодних зусиль. Але так не буває у сучасному футболі, де вже більшість команд вміє в нього грати. Все добре, що добре завершується і перше коло завершилось для чинного чемпіона так, як вони і планували. 9 перемог у 9 турах, 49 забитих голів при лише 5 пропущених – вражаючий результат, який надає команді настрою на весняну частину змагань під егідою ФАСК.

Тепер щодо команди Костянтина Сахарова. За моєю суб’єктивною думкою цей колектив зробив найбільший прогрес за все перше коло. В матчі 2 туру проти НАВСу не було жодних натяків на комбінаційну гру, на вихід з оборони через пас та на створення небезпечних атак з пошуком простору між лініями суперника. А вже у 9 турі я побачив, що команда не мучиться, а пробує грати у футбол. Молоді виконавці, відсутність досвіду виступів у матчах студентських змагань з футболу та просто фантастична форма лідерів цих змагань – все це звісно впливає на результати «шевченківців», проте робота тренера та гравців може дати плоди, якщо не у другому колі, то вже у наступному чемпіонаті. І все для цього у КНУ ім. Тараса Шевченка без жодних сумнівів є.